Mançester Siti nxjerr në shitje Toure

20.03.2015 22:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mançester Siti nxjerr në shitje Toure

Drejtuesit e Mançester Sitit kanë vendosur për ta shitur mesfushorin JaJa Toure në fund të këtij sezoni, vetëm për 27 milionë euro.

31-vjeçari ka kontratë me Sitin deri në verën e vitit 2017 dhe është lojtari më i paguar tek ekipi anglez me një pagë javore prej 300 mijë eurosh.

Një burim i gazetës “Daily Mirror”konfirmon se “Toure do të largohet nga Siti në fund të këtij edicioni, pasi drejtuesit e klubit tashmë e kanë vënë në listën e transferimeve”.

Ai u transferua te Siti në vitin 2010 për 30 milionë euro nga Barcelona dhe deri ani ka fituar dy herë titullin e kampionit në Premier League. Interesim të madh për Touren ka treguar skuadra Interit, por zikaltërit do kenë një rival të vështirë, sepse ditët e fundit edhe PSG ka shfaqur interes për mesfushorin e Sitit.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Real Madridi me ndryshime të mëdha kundër Getafes, formacionet

Real Madridi me ndryshime të mëdha kundër Getafes, formacionet

Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

Enrique: Më pëlqeu si luajti Kosova ishte shumë agresive, ju respektojmë shumë

Enrique: Më pëlqeu si luajti Kosova ishte shumë agresive, ju respektojmë shumë

Mesfushori spanjoll: Kundërshtari shumë i vështirë, por u lodhën shumë gjatë pjesës së parë

Mesfushori spanjoll: Kundërshtari shumë i vështirë, por u lodhën shumë gjatë pjesës së parë

Challandes: Nëse mendoni se ne kemi fuqi për ta mposhtur Spanjën, atëherë ju duhet të jetoni në një planet tjetër

Challandes: Nëse mendoni se ne kemi fuqi për ta mposhtur Spanjën, atëherë ju duhet të jetoni në një planet tjetër

Spanja “njeh” dhe mund Kosovën/ Pas dy ndeshjeve Dardanët ndodhen në vend të fundit me 0 pikë në grupin e ferrit

Spanja “njeh” dhe mund Kosovën/ Pas dy ndeshjeve Dardanët ndodhen në vend të fundit me 0 pikë në grupin e ferrit

Spanja ngrit epërsinë ndaj Kosovës 3:1

Spanja ngrit epërsinë ndaj Kosovës 3:1

Spanja brenda dy minutave shënon dy herë në portën e Kosovës (VIDEO)

Spanja brenda dy minutave shënon dy herë në portën e Kosovës (VIDEO)

Policia spanjolle u kërkon Dardanëve ta largojnë flamurin e Kosovës – këta refuzojnë (VIDEO)

Policia spanjolle u kërkon Dardanëve ta largojnë flamurin e Kosovës – këta refuzojnë (VIDEO)

Driton Latifi kritikon mediat spanjolle: Si mund të shkruhet se Spanja luan kundër askujt

Driton Latifi kritikon mediat spanjolle: Si mund të shkruhet se Spanja luan kundër askujt

Kryediplomatja spanjolle për ndeshjen me Kosovën: Të mos përzihet futbolli me politikë

Kryediplomatja spanjolle për ndeshjen me Kosovën: Të mos përzihet futbolli me politikë

Kosova mposhtet bindshëm nga Suedia

Kosova mposhtet bindshëm nga Suedia