“Mami a do të vdes”, nëna 30 vjeçare rrëfen momentin kur i biri pesë vjeçar u infektua me koronavirus

26.03.2020 00:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Mami a do të vdes”, nëna 30 vjeçare rrëfen momentin kur i biri pesë vjeçar u infektua me koronavirus

Askush nuk është i pa prekshëm nga koronavirusi i ri, madje as fëmijët. Një nënë në Britani ka zbuluar se si djali i saj pesë vjeçar, i shëndetshëm, u infektua me koronavirus.

Lauren Fulbrook, 30 vjeçe nga Worcestershire i Britanisë së Madhe, me anë të një serie postimesh në Facebook, ka zbuluar simptomat e para që shfaqi vogëlushi, Alfie.

“Koronavirusi nuk është shaka… Më është dashur të shikoj djalin tim 5-vjeçar të humbasë të gjitha energjitë, madje edhe për të mos lëvizur. Nuk konsumonte asgjë. Temperatura e tij nuk zbriste nën 40 dhe në nivelin më të lartë ishte 42.3 gjë që shkaktoi të vjella”, shkroi Lauren në Facebook.

Lauren zbuloi dhe një moment mjaft prekës. Ndërkohë që Alfie ishte i shtruar në spital, në një moment e pyet: “Mami, a do të vdes” dhe ajo që nuk i përgjigjet pasi ende nuk dinte asgjë për fatin e vogëlushit.

30 vjeçarja i jep fund vargut të postimeve, me një mesazh drejtuar personave që injorojnë këshillat e qeverisë dhe dalin nëpër rrugë në mes të kësaj pandemie globale.

“Ju lutem, nëse dilni qëndroni vetëm për pak kohë, aq sa për të plotësuar nevojat jetike. Sa më shumë të mbani distancimi shoqëror ndaj njëri-tjetrit, aq më shpejt do t’i japim fund kësaj lufte”, u shpreh Lauren.

/Top Channel/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Me përkrahjen e partnerëve ndërkombëtar, Kosova dhe Serbia duhet të ndërmarrin hapat e nevojshëm për

“Me përkrahjen e partnerëve ndërkombëtar, Kosova dhe Serbia duhet të ndërmarrin hapat e nevojshëm për

60 pacientë të spitalizuar në Infektivë, 44 prej tyre me Covid-19 e një grua në gjendje të rëndë

60 pacientë të spitalizuar në Infektivë, 44 prej tyre me Covid-19 e një grua në gjendje të rëndë

Gjykata në Hagë ende pa vendim për lirimin e përkohshëm të të paraburgosurve

Gjykata në Hagë ende pa vendim për lirimin e përkohshëm të të paraburgosurve

Vdes i prekuri me koronavirus nga veriu i Mitrovicës

Vdes i prekuri me koronavirus nga veriu i Mitrovicës

Presidenti i pamëshirshëm urdhëron vrasjen e atyre që nuk i binden masave për koronavirusin

Presidenti i pamëshirshëm urdhëron vrasjen e atyre që nuk i binden masave për koronavirusin

COVID-19 i merr jetën zyrtarit të parë në qeverinë serbe

COVID-19 i merr jetën zyrtarit të parë në qeverinë serbe

Zeka: Qeverinë do ta bëjnë LDK, AAK e Nisma – kryeministër Avdullah Hoti

Zeka: Qeverinë do ta bëjnë LDK, AAK e Nisma – kryeministër Avdullah Hoti

Thaçi paralajmëron fundin e karrierës politike, tregon se mund t’ia nisë një pune tjetër

Thaçi paralajmëron fundin e karrierës politike, tregon se mund t’ia nisë një pune tjetër

Thaçi mesazh të ashpër BE’së: S’e takoj Lajcakun nëse vjen me qëndrim mosnjohës ndaj Kosovës

Thaçi mesazh të ashpër BE’së: S’e takoj Lajcakun nëse vjen me qëndrim mosnjohës ndaj Kosovës

Ambasadori italian mirëpret heqjen e taksës: Dialogu duhet të fillojë sa më shpejt

Ambasadori italian mirëpret heqjen e taksës: Dialogu duhet të fillojë sa më shpejt

90 vjeçarja vdes pasi refuzon ventiluesin: Kam pasur një jetë të mirë, jepja këtë më të rinjve

90 vjeçarja vdes pasi refuzon ventiluesin: Kam pasur një jetë të mirë, jepja këtë më të rinjve

Hasani: Thaçi duhet t’i shkruajë VV’së për qeverinë e re

Hasani: Thaçi duhet t’i shkruajë VV’së për qeverinë e re

Haziri: Heqja e taksës u bë pa u koordinuar me Amerikën, veprimi i sotëm do të ketë prapë pasoja

Haziri: Heqja e taksës u bë pa u koordinuar me Amerikën, veprimi i sotëm do të ketë prapë pasoja

Rama falënderon Vuçiqin për lejimin e kalimit të kamionëve nga Kosova drejt Serbisë, së bashku do të fitojmë luftë

Rama falënderon Vuçiqin për lejimin e kalimit të kamionëve nga Kosova drejt Serbisë, së bashku do të fitojmë luftë

LAJMI I FUNDIT: 13 raste të reja me koronavirus

LAJMI I FUNDIT: 13 raste të reja me koronavirus

Pacientja me koronavirus në QKUK në gjendje të rëndë, mjekët s’e dinë se si është infektuar

Pacientja me koronavirus në QKUK në gjendje të rëndë, mjekët s’e dinë se si është infektuar