Malësi e Madhe, burri vret gruan për motive xhelozie, më pas edhe veten

08.03.2015 12:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Malësi e Madhe, burri vret gruan për motive xhelozie, më pas edhe veten

Ka qenë tragjik ky 8 Mars për një grua 30 vjecare nga Malësia e Madhe, e cila është vrarë nga bashkëshoriti  i saj, dhe ky i fundit më pas ka vrarë edhe veten.

Ngjarja ka ndodhur paraditen e së dielës rreth orës 10:45 në fshatin Aliaj në Bajzë të Malësisë së Madhe.

Kanë qenë banorët e zonës të cilët kanë njoftuar policinë për këtë vrasje. Çifti i bashkëshortëve është gjetur i vdekur brenda një makine me targa AA 405 DH.

Policia bënd të ditur se viktima janë bashkëshortët Pal Isufaj vjeç 35 dhe gruaja e tij Dorina Isufaj 30 vjeçe. Viktimat ishin prindër të tre fëmijëve.

Sipas hetimeve të para dyshohet se shkak për këtë krim ka qenë xhelozia bashkëshortore.

Ndërkohë po punohet per zbardhjen e plote te ngjarjes dhe po kryhen veprimet me grupin hetimor.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Macron: Maska e detyrueshme në vendet e mbyllura publike

Macron: Maska e detyrueshme në vendet e mbyllura publike

Irani ekzekuton spiunin e CIA-s

Irani ekzekuton spiunin e CIA-s

135 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë Veriore

135 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë Veriore

​Gjermania me projekt 200 mijë eurosh për menaxhimin e koronavirusit në Kosovë

​Gjermania me projekt 200 mijë eurosh për menaxhimin e koronavirusit në Kosovë

Maska do të bëhet e detyrueshme edhe në Shqipëri

Maska do të bëhet e detyrueshme edhe në Shqipëri

Italia druan nga vala e re, këtë herë nga koronavirusi “serb” nga Ballkani

Italia druan nga vala e re, këtë herë nga koronavirusi “serb” nga Ballkani

Nënshkruhet projekti për menaxhimin e Covid-19 në vlerë 200 mijë euro

Nënshkruhet projekti për menaxhimin e Covid-19 në vlerë 200 mijë euro

Bilanci i pandemisë së COVID-19 në botë, mbi 13 milionë raste

Bilanci i pandemisë së COVID-19 në botë, mbi 13 milionë raste

Një tjetër rast “Floyd” në SHBA, qytetarët nisin protestat…

Një tjetër rast “Floyd” në SHBA, qytetarët nisin protestat…

Mjekët i thonë familjes se babai ka vdekur, ata e gjejnë të gjallë në morg

Mjekët i thonë familjes se babai ka vdekur, ata e gjejnë të gjallë në morg

Maqedonia publikon bilancin 24 orësh të koronavirusit, bie ndjeshëm numri i të infektuarve

Maqedonia publikon bilancin 24 orësh të koronavirusit, bie ndjeshëm numri i të infektuarve

Zëvendëskryeministrja Balaj-Halimaj vizitë zyrtare në Shqipëri

Zëvendëskryeministrja Balaj-Halimaj vizitë zyrtare në Shqipëri

Mali i Zi sot shënon Ditën e Shtetësisë

Mali i Zi sot shënon Ditën e Shtetësisë

​Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, tri ditë votim me maska

​Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, tri ditë votim me maska

Vuçiq komenton rifillimin e dialogut: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Vuçiq komenton rifillimin e dialogut: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Protestat në Serbi, vendoset ushqim për qen para policisë serbe

Protestat në Serbi, vendoset ushqim për qen para policisë serbe