Magani: Fitore e merituar, Shaqiri premton rikthimin

08.03.2015 19:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Magani: Fitore e merituar, Shaqiri premton rikthimin

Artim Shaqiri nuk arrin ta gëlltisë humbjen ndaj Tiranës jo më tepër për rezultatin se sa për lojën e treguar..

Fitore e merituar për Tiranën e Gugash Maganit, i cili shkëput vetëm mendime pozitive për 90 minutëshin e “Niko Dovanës”. Për teknikun peqinas, skuadra e kaloi me sukses këtë test pas një jave të vështirë që rriti ndjeshëm presionin në grup.

“Kemi kaluar një javë me probleme dhe presioni pas humbjes në Korçe ishte shume i madh. Janë shumë faktorë që kanë qenë në disavantazhin tonë por ne besonim por dhamë gjithçka në fushë dhe e merituam fitoren. Nëse do ishim pak më të qetë ndeshja mund të përfundonte me rezultat edhe më të thellë”.

Me Bushiç protagonist Tirana shkëlqen dhe trajneri shtrëngopn sulmuesin ndaj të cilit ka besuar vazhdimisht edhe pse golat për kroatin kanë qenë më pikatore.

“Gjatë gjithë kohës kam besuar te Bushic. Zgjedhja e parë ne vere ishte Gilberto por Bushiç është një lojtar serioz dhe profesionist. Kritikat ishin normale por e rëndësishme është që u zhbllokua”.

Ndërkohë, Artim Shaqiri nuk arrin ta gëlltisë humbjen ndaj Tiranës jo më tepër për rezultatin se sa për lojën e treguar nga skuadra e tij. Në mikrofonin e SuperSport, tekniku maqedonas kritikoi ekipin e tij për mënyrën se si e interpretoi pjesën e dytë.

“Jam i zhgënjyer me pjesën e dytë sepse në të parën patëm edhe ne rastet tona. Pas golit të parë ndeshja mori një drejtim tjhetër”.

Në vijim, ai kërkon të hedhë pas krahëve këtë disfatë, duke theksuar se kampionati do të jetë i luftuar deri në fund.

“Një barazim do të ishte shumë pozitiv për ne por në një ndeshje nuk mund të futesh për një barazim. Nuk e prisja që skuadra të luante në këtë mënyrë pjesën e dytë por tani duhet të mendojmë për ndeshjen e radhës sepse kampionati nuk është mbyllur dhe faza e katërt do të jetë vendimtare”./supersport.al/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Infantino i shqetësuar: Pres thirrjen e FFK-së për ndërhyrje

Infantino i shqetësuar: Pres thirrjen e FFK-së për ndërhyrje

Valverde paralajmëron largimin e Vidalit: Barcelona ka shumë mesfushorë

Valverde paralajmëron largimin e Vidalit: Barcelona ka shumë mesfushorë

Parashikohet fituesi i rimeçit në mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit

Parashikohet fituesi i rimeçit në mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit

Rama: Buffon, Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa

Rama: Buffon, Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa

Salihu: Politikanët po i keqpërdorin biletat VIP

Salihu: Politikanët po i keqpërdorin biletat VIP

Vedat Muriqi nuk di të ndalet, shënon dy gola në pjesën e parë për Fenerbahcen

Vedat Muriqi nuk di të ndalet, shënon dy gola në pjesën e parë për Fenerbahcen

I shpëtuan tërmetit/ Surpriza për Alesjon dhe Aurelin, takohen me Ronaldon dhe Buffon (Video)

I shpëtuan tërmetit/ Surpriza për Alesjon dhe Aurelin, takohen me Ronaldon dhe Buffon (Video)

Ndahen vazot e Ligës së Kombeve, Shqipëria dhe Kosova rrezikojnë të njëjtin grup

Ndahen vazot e Ligës së Kombeve, Shqipëria dhe Kosova rrezikojnë të njëjtin grup

Chelsea gati të bëjë çmendurinë për Sanchon

Chelsea gati të bëjë çmendurinë për Sanchon

Komiteti Olimpik: Agim Ademi, ta vazhdojë mandatin deri në vitin 2022

Komiteti Olimpik: Agim Ademi, ta vazhdojë mandatin deri në vitin 2022

Zyrtare: UEFA lejon të përdoret VAR-i në ndeshjën Kosova – Maqedonia e Veriut

Zyrtare: UEFA lejon të përdoret VAR-i në ndeshjën Kosova – Maqedonia e Veriut

Messi: Pensionimi po afron

Messi: Pensionimi po afron

Messi me një deklaratë që nuk do të dëshironin ta dëgjojnë tifozët e futbollit: Pensionimi po afron

Messi me një deklaratë që nuk do të dëshironin ta dëgjojnë tifozët e futbollit: Pensionimi po afron

Leksion Messit dhe Ronaldos

Leksion Messit dhe Ronaldos

Me baner thumbues tifozët e Atletico Madridit ndaj Griezmannit

Me baner thumbues tifozët e Atletico Madridit ndaj Griezmannit

Messi ia siguron fitoren Barçës me një gol në minutën e 86-të, rrëmben kreun në La Liga

Messi ia siguron fitoren Barçës me një gol në minutën e 86-të, rrëmben kreun në La Liga