Macet e një qendre në Japoni reaguan njëherësh, pak sekonda para se të nisë tërmeti (Video)

10.07.2018 15:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Macet e një qendre në Japoni reaguan njëherësh, pak sekonda para se të nisë tërmeti (Video)

Pamjet që janë realizuar në një qendër për mace në Osaka të Japonisë, tregojnë se sa të ndjeshme janë këto kafshë.

Derisa po pushonin nëpër hapësirat e tyre, ato reaguan njëherësh dhe nisën të gjejnë strehim, pak sekonda para se të nisë një termet, transmeton Telegrafi.

Sipas videos së realizuar më gjashtë qershor, shihet se macet janë shumë të ndjeshme dhe mund të ndjejnë edhe dridhjet më të vogla. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ngacmohet derisa ishte duke ngrënë, reagimi qesharak i qenit të nervozuar (Video)

Ngacmohet derisa ishte duke ngrënë, reagimi qesharak i qenit të nervozuar (Video)

Josa: Ishte ndeshja më e mirë e sezonit, por gabuam në pasimin e fundit

Josa: Ishte ndeshja më e mirë e sezonit, por gabuam në pasimin e fundit

Ekspertët e befasuar me gjarpërin që ka dy koka (Video)

Ekspertët e befasuar me gjarpërin që ka dy koka (Video)

Milan 2-2 Atalanta: Notat e lojtarëve, Suso më i miri

Milan 2-2 Atalanta: Notat e lojtarëve, Suso më i miri

Milani nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Atalantas në San Siro

Milani nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Atalantas në San Siro

Arsenali vazhdon me fitore, mposht edhe Evertonin

Arsenali vazhdon me fitore, mposht edhe Evertonin

Drita ia shkakton humbjen e parë sezonale Prishtinës, tani sytë nga derbi ndaj Gjilanit

Drita ia shkakton humbjen e parë sezonale Prishtinës, tani sytë nga derbi ndaj Gjilanit

West Hami ndal me barazim Chelsean e Sarrit para derbit kundër Liverpoolit

West Hami ndal me barazim Chelsean e Sarrit para derbit kundër Liverpoolit

Fustanin e kushtueshëm të nusërisë po e shet lirë, i është mërzitur si ish-bashkëshorti (Foto)

Fustanin e kushtueshëm të nusërisë po e shet lirë, i është mërzitur si ish-bashkëshorti (Foto)

Sane objektivi i madh i Juventusit për vitin e ardhshëm

Sane objektivi i madh i Juventusit për vitin e ardhshëm

West Ham – Chelsea, formacionet zyrtare

West Ham – Chelsea, formacionet zyrtare

Luaneshat provuan t’ju tregojnë të vegjëlve si kapet preja, por bufallo u tregua shumë më i fuqishëm (Foto)

Luaneshat provuan t’ju tregojnë të vegjëlve si kapet preja, por bufallo u tregua shumë më i fuqishëm (Foto)

Kovacic nuk e mendon rikthimin te Reali: Dua të luaj gjatë te Chelsea

Kovacic nuk e mendon rikthimin te Reali: Dua të luaj gjatë te Chelsea

Pranon propozimin për martesë gjatë orarit të punës, stjuardesa kineze suspendohet nga puna (Foto)

Pranon propozimin për martesë gjatë orarit të punës, stjuardesa kineze suspendohet nga puna (Foto)

Lirim Kastrati: Dua të luaj për Kroacinë

Lirim Kastrati: Dua të luaj për Kroacinë

Joshua: Povetkin i fortë, më 13 prill dueli i radhës – ndaj Furyt, ose Wilder

Joshua: Povetkin i fortë, më 13 prill dueli i radhës – ndaj Furyt, ose Wilder