LVV publikon letrën që Kurti i dërgoi Mustafës: Është për të ardhur keq që keni vendosur t’i ndërpreni takimet tona

16.01.2020 18:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
LVV publikon letrën që Kurti i dërgoi Mustafës: Është për të ardhur keq që keni vendosur t’i ndërpreni takimet tona

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar letrën që sot ia dërgojë kreut të LDK-së, Isa Mustafa.

Në letër, fillimisht Kurti thotë se në letrën e Mustafës dërguar të mërkurën nuk kishte risi në përmbajtje siç ishte folur para një jave.
VV, konsideron për keq ardhje, ndërprerjen e takimeve mes dy partive për të krijuar një koalicion qeverisës.

“ Është për të ardhur keq, që keni vendosur t’i ndërpreni takimet tona për koalicionin qeverisës duke më detyruar të ju shkruaj letra thua se jemi kundërshtarë politik apo jetojmë në kontinente të ndryshme”, thotë Kurti.

Ai ka kërkuar që LDK të kthehet në tryezën e bisedimeve për ta bërë marrëveshjen e koalicionit.

Kurti ka përmendur edhe kërkesën e LDK-së për ta larguar Glauk Konjufcën nga posti i Kryetarit të Kuvendit.

Letra e plotë

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Apostolova: BE nuk qëndron prapa aktakuzës ndaj Thaçit, Specialja është e pavarur

Apostolova: BE nuk qëndron prapa aktakuzës ndaj Thaçit, Specialja është e pavarur

Nesër takohen presidenti Thaçi-kryeministri Hoti

Nesër takohen presidenti Thaçi-kryeministri Hoti

Kadri Veseli del pozitiv me Covid-19

Kadri Veseli del pozitiv me Covid-19

Hoti: Kosova i ka plotësuar të gjitha standardet për liberalizimin e vizave

Hoti: Kosova i ka plotësuar të gjitha standardet për liberalizimin e vizave

Gjuriq: Në Bruksel kërkuam dënimin e kriminelëve të UÇK-së

Gjuriq: Në Bruksel kërkuam dënimin e kriminelëve të UÇK-së

​OKB sugjeron një mënyrë për frenimin e përhapjes së koronavirusit

​OKB sugjeron një mënyrë për frenimin e përhapjes së koronavirusit

Arrestohet edhe i dyshuari i katërt në Prishtinë nën dyshimin se tentoi të vriste një person

Arrestohet edhe i dyshuari i katërt në Prishtinë nën dyshimin se tentoi të vriste një person

​Edhe Postës së Kosovës i bllokohen xhirollogaritë

​Edhe Postës së Kosovës i bllokohen xhirollogaritë

Hyseni: Nuk do të ketë marrëveshje të veçanta përderisa s’ka marrëveshje gjithëpërfshirëse

Hyseni: Nuk do të ketë marrëveshje të veçanta përderisa s’ka marrëveshje gjithëpërfshirëse

Vetëvendosje thotë se pas Telekomit do të falimentojë edhe Posta e Kosovës

Vetëvendosje thotë se pas Telekomit do të falimentojë edhe Posta e Kosovës

KEDS punon në sigurinë e rrjetit, paralajmërohen ndërprerje të rrymës

KEDS punon në sigurinë e rrjetit, paralajmërohen ndërprerje të rrymës

​Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

​Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Shkencëtarët suedezë: Imuniteti i tufës nuk funksionon, mos veproni si Suedia

Shkencëtarët suedezë: Imuniteti i tufës nuk funksionon, mos veproni si Suedia

Vuçiq në Banjallukë, Dodik flet për pavarësinë e Republika Srpska sipas modelit të Kosovës

Vuçiq në Banjallukë, Dodik flet për pavarësinë e Republika Srpska sipas modelit të Kosovës

Dënohet me 16 vite burgim i akuzuari për vrasjen e gruas dhe “baxhanakut” në Skenderaj

Dënohet me 16 vite burgim i akuzuari për vrasjen e gruas dhe “baxhanakut” në Skenderaj

Pesë marrëveshjet që u votuan sot në Kuvend ia sjellin Kosovës rreth 50 milionë euro

Pesë marrëveshjet që u votuan sot në Kuvend ia sjellin Kosovës rreth 50 milionë euro