Lutfi Haziri: “Stacioni Autobusëve” ka siguruar qëndrueshmëri financiare, do të vazhdojmë me investime për ta modernizuar

12.10.2017 16:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lutfi Haziri: “Stacioni Autobusëve” ka siguruar qëndrueshmëri financiare, do të vazhdojmë me investime për ta modernizuar

Kandidati i Lidhjes për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri, ka vizituar sot ndërmarrjen publike lokale “Stacioni Autobusëve”, ku është pritur nga menaxhmenti i saj, transmeton infosot.

Kryeshefi Ekzekutiv i ndërmarrjes, Avni Hajrullahu, e ka falënderuar Hazirin për vizitën dhe mbështetjen e vazhdueshme gjatë katër viteve, duke thënë se të gjitha kërkesat e tyre janë aprovuar në vazhdimësi.

“Faleminderit që nuk na keni lënë si jetim, por na keni ndihmuar në çdo kohë”, tha Hajrullahu.

Kryetari Haziri i ka lavdëruar për punën e madhe që po bëhet aty, ndërkaq ka theksuar në kjo ndërmarrje, me mbështetjen e Komunës, tashmë ka arritur qëndrueshmëri financiare.

“Me të gjitha kapacitetet komunale e kam përkrahur këtë ndërmarrje dhe gjatë dy viteve të ardhshme do të vazhdojmë me investime të rëndësishme për ta modernizuar. “Stacioni i Autobusëve” ka bërë një punë për lakmi dhe ju përgëzoj për këtë”, shtoi Haziri./infosot/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hoxhaj i përgjigjet deputetes Kusari-Lila: Nuk ka zgjedhje sivjet

Hoxhaj i përgjigjet deputetes Kusari-Lila: Nuk ka zgjedhje sivjet

Polemika në SHBA në ditën e funeraleve të viktimave në Florida

Polemika në SHBA në ditën e funeraleve të viktimave në Florida

Aksident i rëndë në Prishtinë, 5 të lënduar

Aksident i rëndë në Prishtinë, 5 të lënduar

Pas kërkesës së Haradinajt, Kryesia e Kuvendit mblidhet nesër për të caktuar seancën e demarkacionit

Pas kërkesës së Haradinajt, Kryesia e Kuvendit mblidhet nesër për të caktuar seancën e demarkacionit

Paralajmërohet rritje e rasteve të fruthit në Evropë

Paralajmërohet rritje e rasteve të fruthit në Evropë

Mungesa e kuorumit mban peng punën e Kuvendit

Mungesa e kuorumit mban peng punën e Kuvendit

Haradinaj: Të rrëzohen shtëpitë në Hade

Haradinaj: Të rrëzohen shtëpitë në Hade

Qeveria e ka gati projektligjin e ri, seanca për demarkacionin mbahet të enjten

Qeveria e ka gati projektligjin e ri, seanca për demarkacionin mbahet të enjten

Haradinaj: Kërkesat e SBASHK-ut janë obligim moral, por kërkojnë kohë

Haradinaj: Kërkesat e SBASHK-ut janë obligim moral, por kërkojnë kohë

Haxhiu: Tre Kandidatë të Komisionit të Jurisprudencës pa Përvojën që e Kërkon Ligji

Haxhiu: Tre Kandidatë të Komisionit të Jurisprudencës pa Përvojën që e Kërkon Ligji

Qeveria do ta mirëpriste përfshirjen e opozitës në dialogun me Beogradin

Qeveria do ta mirëpriste përfshirjen e opozitës në dialogun me Beogradin

Rama zmbrapset pas reagimeve: Presidentin mbarëkombëtar vetëm e imagjinova

Rama zmbrapset pas reagimeve: Presidentin mbarëkombëtar vetëm e imagjinova

Miratohet ndryshimi dhe plotësimi i projektligjit për demarkacionin

Miratohet ndryshimi dhe plotësimi i projektligjit për demarkacionin

Kuvendi për demarkacionin mblidhet të enjten

Kuvendi për demarkacionin mblidhet të enjten

Kurti: Procesi ndaj aktivistëve të dënuar të VV-së është ndjekje politike

Kurti: Procesi ndaj aktivistëve të dënuar të VV-së është ndjekje politike

Kryeministri nis takimin me përfaqësuesit e SBASHK-ut

Kryeministri nis takimin me përfaqësuesit e SBASHK-ut