Lutfi Haziri nuk do me e pa askënd në lëkurën e Avdullah Hotit

01.06.2020 21:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lutfi Haziri nuk do me e pa askënd në lëkurën e Avdullah Hotit

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, po thotë se nuk ia dëshiron askujt që të jetë në lëkurën e Abdullah Hoti, kandidatit të kësaj partie për kryeministër, i cili pritet të votohet të mërkurën, në Kuvendin e Republikës, shkruan Mediafokus.info.

Haziri tha se Hoti në politikën e brendshme do të ballafaqohet me sfidat ekonomike pas pandemisë Covid-19.

“Me ju thanë të drejtën, nuk do të doja me pa askënd në lëkurën e Avdullah Hotit sepse e ka marrë mandat e besim të LDK’së dhe partnerëve, ku edhe do të jetë kryeministër i radhës në Republikën. Por, duke besuar në kapacitetet dhe ekpertizën e tij profesionale, mendoj që përballja me efektet e pandemisë, mendoj që është sfida më e rëndë karshi politikës së brendshme”, ka thënë Haziri, në një konferencë për media, të hënën në Gjilan, transmeton Mediafokus.info.

Ndërkaq, sipas Hazirit, në politikën e jashtme Hoti e ka sfidë procesin e dialogut me Serbinë.

“Sfidën nuk e ka me Grenellin, por me Thaçin sepse platforma e LDK’së bazohet në një dialog që udhëhiqet prej kryeministrit. Pingpongu politik që ka qenë mes kryeministrit aktual dhe presidentit aktual, sidomos në këtë kohë pandemie për dallimet në dialog, tregon qartë që formati i dialogut është më problem se substanca e dialogut”, ka thënë Haziri.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


146 raste aktive, në Pejë ankohen se IKSHPK po vonon rezultatet e testimeve

146 raste aktive, në Pejë ankohen se IKSHPK po vonon rezultatet e testimeve

Chelsea e mund Norwichin, kualifikimi në Ligën e Kampionëve gjithnjë e më afër

Chelsea e mund Norwichin, kualifikimi në Ligën e Kampionëve gjithnjë e më afër

Veliu: Do të angazhohem për më të mirën në luftën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit

Veliu: Do të angazhohem për më të mirën në luftën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit

Qeveria Trump tërhiqet nga vendimi për të privuar nga vizat studentët e huaj

Qeveria Trump tërhiqet nga vendimi për të privuar nga vizat studentët e huaj

Ndalohen 60 persona pa maska në kryeqytet, gjobat nisin nga 500 euro

Ndalohen 60 persona pa maska në kryeqytet, gjobat nisin nga 500 euro

Hyseni: Aleanca Surroi–Kurti dhe VV në emër të keqqeverisjes lufton UÇK-në

Hyseni: Aleanca Surroi–Kurti dhe VV në emër të keqqeverisjes lufton UÇK-në

​Daut Haradinaj: Zyrtarë të qeverisë Kurti janë takuar fshehtas me zyrtarë serbë, le ta pyesin AKI-në iu tregon

​Daut Haradinaj: Zyrtarë të qeverisë Kurti janë takuar fshehtas me zyrtarë serbë, le ta pyesin AKI-në iu tregon

Edhe 13 viktima nga COVID-19, në 24 orët e fundit në Serbi

Edhe 13 viktima nga COVID-19, në 24 orët e fundit në Serbi

Gucati: Gjykata Speciale po e sulmon direkt UÇK’në, jo vetëm Thaçin dhe Veselin

Gucati: Gjykata Speciale po e sulmon direkt UÇK’në, jo vetëm Thaçin dhe Veselin

Rrëfimi prekës i mjekut nga “vija e frontit” të luftës me Covid-19

Rrëfimi prekës i mjekut nga “vija e frontit” të luftës me Covid-19

Daut Haradinaj flet për aktakuzën ndaj Thaçit dhe Veselit nga Gjykata Speciale

Daut Haradinaj flet për aktakuzën ndaj Thaçit dhe Veselit nga Gjykata Speciale

Itali, regjistrohen 114 raste të reja me koronavirus

Itali, regjistrohen 114 raste të reja me koronavirus

​Zemaj akuzon Vitinë se bleu barna me çmim 500 % më shtrenjtë, lëndën e dërgon në prokurori

​Zemaj akuzon Vitinë se bleu barna me çmim 500 % më shtrenjtë, lëndën e dërgon në prokurori

Trump dhe Erdogan diskutojnë për situatën në Libi

Trump dhe Erdogan diskutojnë për situatën në Libi

Macron premton 100 miliardë euro shtesë për rimëkëmbjen ekonomike

Macron premton 100 miliardë euro shtesë për rimëkëmbjen ekonomike

​217 pacientë me Covid-19 në oksigjenoterapi, 11 të intubuar

​217 pacientë me Covid-19 në oksigjenoterapi, 11 të intubuar