Lutfi Haziri e nis fushatën si kandidat për kryeministër i LDK-së: #BesëlidhjaPërShtetin

03.08.2019 20:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lutfi Haziri e nis fushatën si kandidat për kryeministër i LDK-së: #BesëlidhjaPërShtetin

menu
Kërko:
Facebook
Instagram
Publikuar sot, ora 19:24

PAS KUVENDIT ZGJEDHOR
Lutfi Haziri e nis fushatën si kandidat për kryeministër i LDK-së: #BesëlidhjaPërShtetin
Isa Mustafa është rizgjedhur sot për mandatin e tretë në krye të LDK-së. Në një Kuvend ku votimi është bërë me aklamacion dhe pa kundërkandidat, i vetmi që ka kundërshtuar ka qenë ish kryetari, Fatmir Sejdiu.

Më pas, gjithçka ka rrjedhur qetë dhe ka kundërshtime dhe brenda dy orësh Kuvendi i ka mbyllur punimet.

Edhe pse fillimisht, në ditët që lam pas, ishte spekuluar se mund të jenë dy ose më shumë kandidat, gjithçka sot ka shkuar “miqësisht”.

E njëri nga personat që ishte përmendur më së shumti për të zëvendësuar Mustafën, ka qenë Lutfi Haziri, kryetari i Gjilanit dhe nënkryetari i partisë, shkruan Ballkani.info.

Megjithatë, “Luta” sot ka thënë se unanimiteti në rizgjedhjen e Mustafës është ajo që ka kërkuar që nga fillimi.

E para pak çastesh, Haziri e ka publikuar një fotografi të përbashkët me Mustafën dhe të tjerët gjatë Kuvendit Zgjedhor.

“#BesëlidhjaPërShtetin”, ka shkruar Haziri, duke e zbuluar kështu ndoshta edhe slloganin që do ta ketë LDK-ja gjatë procesit zgjedhor për fushatën elektorale që pritet të caktohet pas shpërbërjes së Kuvendit, javën e ardhshme.

Se a do të jetë Haziri apo Vjosa Osmani kandidat të LDK-së për kryeministër, kjo pritet të mësohet javën e ardhshme. /Ballkani.info/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lutfi Haziri e nis fushatën si kandidat për kryeministër i LDK-së: #BesëlidhjaPërShtetin

Lutfi Haziri e nis fushatën si kandidat për kryeministër i LDK-së: #BesëlidhjaPërShtetin

Hashim Thaçi në Burojë për ta festuar ditëlindjen e nënës

Hashim Thaçi në Burojë për ta festuar ditëlindjen e nënës

Deputeti i LDK-së vlerëson Mustafën si unifikues të Partisë, Vjosën e propozon për Kryeministre

Deputeti i LDK-së vlerëson Mustafën si unifikues të Partisë, Vjosën e propozon për Kryeministre

Imponimi për t’i parë sukseset e padukshme, ish-kryeministri Haradinaj nis fushatën në Facebook

Imponimi për t’i parë sukseset e padukshme, ish-kryeministri Haradinaj nis fushatën në Facebook

Sabri Hamiti refuzon Këshillin e Përgjithshëm të LDK’së, largohet krejt nga politika

Sabri Hamiti refuzon Këshillin e Përgjithshëm të LDK’së, largohet krejt nga politika

Wilson: Vuçiq do ta njohë Kosovën, por jo pa një marrëveshje që i përshtatet gjithë Serbisë

Wilson: Vuçiq do ta njohë Kosovën, por jo pa një marrëveshje që i përshtatet gjithë Serbisë

Vuçiq komenton zgjedhjet në LDK, përmend Lutfi Hazirin e Isa Mustafën

Vuçiq komenton zgjedhjet në LDK, përmend Lutfi Hazirin e Isa Mustafën

As gjobat nuk po kryejnë punë, 73 aksidente brenda 24 orëve

As gjobat nuk po kryejnë punë, 73 aksidente brenda 24 orëve

Shpejtim Bulliqi dorëhiqet nga LDK

Shpejtim Bulliqi dorëhiqet nga LDK

Agim Veliu: Kam pasur gatishmëri për ta udhëhequr LDK-në

Agim Veliu: Kam pasur gatishmëri për ta udhëhequr LDK-në

Pacolli e uron Mustafën për rizgjedhjen në postin e kryetarit të LDK-së

Pacolli e uron Mustafën për rizgjedhjen në postin e kryetarit të LDK-së

Wilson: Serbia do ta njohë pavarësinë e Kosovës

Wilson: Serbia do ta njohë pavarësinë e Kosovës

Krasniqi: Zgjedhjet s’kanë alternativë, në PDK vendimet i merr Kadri Veseli

Krasniqi: Zgjedhjet s’kanë alternativë, në PDK vendimet i merr Kadri Veseli

Këto janë akuzat e mediave serbe, për të cilat reagoi Haradinaj

Këto janë akuzat e mediave serbe, për të cilat reagoi Haradinaj

Limaj thotë se Nisma është gati për zgjedhje

Limaj thotë se Nisma është gati për zgjedhje

Kosova fiton një medalje të argjendtë dhe dy të bronzta në Olimpiadën Matematike

Kosova fiton një medalje të argjendtë dhe dy të bronzta në Olimpiadën Matematike