Luta kërcënon të gjithë ata që po i vijnë në Gjilan me u promovua në projektet e tija!

07.08.2019 13:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Luta kërcënon të gjithë ata që po i vijnë në Gjilan me u promovua në projektet e tija!

Kreu i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri – Luta ka thënë se projektet që po realizohen në komunën e Gjilanit janë projekte nga programi i tij qeverisës dhe sipas tij, është neveritëse, ardhja e qeveritarëve, ministrave, zëvendësministrave, deputetëve… gjoja për t’i promovuar ato. Ai shtoi se është fushatë e tyre, por që po dalin qesharak dhe nga sot e tutje, do të demantohen sa herë që do të mundohen të bëjnë veprime të tilla, të bëjnë pra politikë.

Haziri tha se e ka vërejtur se disa po e bëjnë një gjë të tillë, por e ka marrë me dashamirësi deri më tani, por me që po hyjmë në një proces zgjedhor ai tha se i duhet të sqarohet.

I pari i komunës së Gjilanit tha se projektet madhore që sot i ka Gjilani, prej autostradës Prishtinë – Konçul, e deri te ndërtimi i infrastrukturës së fshatrave model, që i kanë zgjedhë, janë pjesë e programit qeverisës që ai e ka paraqitur para qytetarëve të komunë së Gjilanit, transmeton 2LONLINE.

Ai tha se edhe sa i përket mjeteve, së bashku me kolegët, e tij, si kryetar i komunës ka arritur me i organizua, me i menaxhua edhe në Qeveri, edhe në Bankën Evropiane për Zhvillim, Bankën Investive Evropiane, Qeverinë Amerikane, Qeveritë e shteteve të mëdha.

Haziri tha se: “e di që edhe më tutje, disa funksionarë, ministra, zëvendësministra, deputetë…, do t’ia mësyjnë drejtë Gjilanit për ta promovuar vetën e tyre mbi punën tonë mbi djersën tonë, mbi angazhimin tonë, për t’u munduar me dëshmua për veten e tyre diçka që nuk është e vërtetë”, por se tani ka një porosi për ta.

“Prej sot, këdo që e gjejë në punët e komunës, kam me ia demantua publikisht dhe kam me kërkua që mos me shkelë mbi djersën e njerëzve, qytetarëve të Gjilanit, sepse ato janë projekte komunitare”, ka thënë Lutfi Haziri, transmeton 2LONLINE.

Ai shtoi se shembujt si Përlepnica, Cërnica apo impianti i ujërave të zeza, janë programe që Komuna e Gjilanit i ka fitua me angazhim katërvjeçar, janë programe të mëdha sistemore që nuk janë bërë për 2 muaj, a një vit… dhe janë bërë duke dashtë me arrit me i zgjidh problemet e Gjilanit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Brenda 7 muajsh, 2569 kosovarë hoqën dorë nga nënshtetësia

Brenda 7 muajsh, 2569 kosovarë hoqën dorë nga nënshtetësia

Sërish kolona në Merdare, pritjet deri dy orë e gjysmë

Sërish kolona në Merdare, pritjet deri dy orë e gjysmë

Hetimi për PTK-në dhe Vala-n i pamjaftueshëm, deputetët i lënë përgjegjësinë legjislaturës tjetër

Hetimi për PTK-në dhe Vala-n i pamjaftueshëm, deputetët i lënë përgjegjësinë legjislaturës tjetër

I nxehti përfshin Ballkanin: Shqipëri, temperaturat deri në 40 gradë

I nxehti përfshin Ballkanin: Shqipëri, temperaturat deri në 40 gradë

Luta kërcënon të gjithë ata që po i vijnë në Gjilan me u promovua në projektet e tija!

Luta kërcënon të gjithë ata që po i vijnë në Gjilan me u promovua në projektet e tija!

Veseli reagon pas vrasjes në Prizren: Neglizhenca e institucioneve nuk do tolerohet më

Veseli reagon pas vrasjes në Prizren: Neglizhenca e institucioneve nuk do tolerohet më

Gjithçka që dihet për vrasjen në Prizren, ku e vdekur mbeti nëna e këshilltares së Haradinajt

Gjithçka që dihet për vrasjen në Prizren, ku e vdekur mbeti nëna e këshilltares së Haradinajt

Hoxhaj: Serbia po tallet me viktimat e luftës, këtë e ka bërë në Bosnje e po vazhdon ta bëjë edhe me Kosovën

Hoxhaj: Serbia po tallet me viktimat e luftës, këtë e ka bërë në Bosnje e po vazhdon ta bëjë edhe me Kosovën

Tentuan t’i hyjnë me dhunë në shtëpi, dy vëllezërit e rrahin për vdekje grabitësin në Shtime

Tentuan t’i hyjnë me dhunë në shtëpi, dy vëllezërit e rrahin për vdekje grabitësin në Shtime

Arrestohen gjashtë të dyshuar për organizim të skemave piramidale

Arrestohen gjashtë të dyshuar për organizim të skemave piramidale

Taksa si “karrem” për mbledhjen e votave

Taksa si “karrem” për mbledhjen e votave

Kjo është strategjia e Albin Kurtit për ta formuar qeverinë e ardhshme

Kjo është strategjia e Albin Kurtit për ta formuar qeverinë e ardhshme

ARKEP ia pamundëson kompanisë së Blerim Devollit kontratat e reja me konsumatorët

ARKEP ia pamundëson kompanisë së Blerim Devollit kontratat e reja me konsumatorët

Video e papublikuar, tensione në Kuvendin e LDK’së kur ishte propozuar emri i Fatmir Sejdiut

Video e papublikuar, tensione në Kuvendin e LDK’së kur ishte propozuar emri i Fatmir Sejdiut

Me projektligjin e ri mund të blini nënshtetësinë e Shqipërisë

Me projektligjin e ri mund të blini nënshtetësinë e Shqipërisë

Shkup: Kritikët thonë se pas thirrjeve për pajtim fshihet amnistia

Shkup: Kritikët thonë se pas thirrjeve për pajtim fshihet amnistia