Lukaku mendon për kalimin te Juventusi

27.02.2019 17:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lukaku mendon për kalimin te Juventusi

Raportohet se Romelu Lukaku dëshiron kalimin te Juventusi në rast se Manchester Unitedi shfaq interesim për ta larguar gjatë verës.

Belgu ka humbur vendin e tij startues te Djajtë e Kuq në urdhrat e Ole Gunnar Solskjaer, i cili preferon Marcus Rashfordin.

Sipas The Sun, 25-vjeçari edhe më herët e ka shprehur pëlqyeshmërinë ndaj Zonjës së Vjetër dhe tani besohet se është i hapur edhe me kalimin.

Romelu Lukaku në duel me Andy Robertsonin (Foto: Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

Një burim i ka thënë gazetës angleze se belgu është tifoz i madh i Cristiano Ronaldos dhe kjo është një shtytje e madhe drejt Torinos.

Lukaku aktualisht është golashënuesi më i madh në histori të Përfaqësueses së Belgjikës, 45 gola në 79 ndeshje.

Ndërsa për Man Utd deri më tani në këtë sezon ka shënuar vetëm nëntë gola në 34 ndeshje në të gjitha garat.

Karrierën e ka filluar në Anderlecht, pastaj vazhdoi te Chelsea ku blutë e huazuan te West Bromwich Albion dhe Evertoni, ku pastaj u ble përfundimisht nga këta të fundit. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shënohet rasti historik në Epideminë Globale të virusit HIV

Shënohet rasti historik në Epideminë Globale të virusit HIV

Rezultatet që mjekët kishin parë pas trajtimit të një tumori me vaj kanabisi ishin befasuese

Rezultatet që mjekët kishin parë pas trajtimit të një tumori me vaj kanabisi ishin befasuese

Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Shkencëtarët zbulojnë një ‘xham’ që e shkatërron bakterin E.coli

Shkencëtarët zbulojnë një ‘xham’ që e shkatërron bakterin E.coli

Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android