Luftë dramatike mes dy kuajve, në fund duket se fitoi njëri (Foto)

24.11.2018 15:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Luftë dramatike mes dy kuajve, në fund duket se fitoi njëri (Foto)

Disa fotografi të publikuara thuhet se tregojnë momentin kur dy kuaj të egër përfshihen në një “betejë dramatike”.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ka qenë Samantha Couper, 28, a geophysiciste, ka bërë fotografitë e kuajve, derisa ata luftonin me njëri tjetrin, në një fushë në Utah.

Siç edhe mund të shihet, fotografitë e saj tregojnë kalin e bardhë dhe rivalin e tij me këmbët e tyre të ngritura, derisa “luftojnë kokë më kokë”.

Sipas saj, lufta ishte agresive dhe në trupin e kalit të kuq dukeshin shenja të lëndimit. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Luftë dramatike mes dy kuajve, në fund duket se fitoi njëri (Foto)

Luftë dramatike mes dy kuajve, në fund duket se fitoi njëri (Foto)

Oriola Marashi është në mesin e modeleve më të komentuara shqiptare

Oriola Marashi është në mesin e modeleve më të komentuara shqiptare

Reali shokohet nga Eibari, Solari përjeton humbjen e parë

Reali shokohet nga Eibari, Solari përjeton humbjen e parë

Televizioni Italian RAI: Nga kamarier në partneritet me Facebook, kjo është historia e Shqiptarit Uljan Sharka

Televizioni Italian RAI: Nga kamarier në partneritet me Facebook, kjo është historia e Shqiptarit Uljan Sharka

E veshur kuq e zi dhe me plis në kokë, Luana habitë ndjekësit

E veshur kuq e zi dhe me plis në kokë, Luana habitë ndjekësit

I kërkuan të zhvishet para kamerës, Genti ua plotëson dëshirën fansave dhe publikon këtë foto

I kërkuan të zhvishet para kamerës, Genti ua plotëson dëshirën fansave dhe publikon këtë foto

Chelsea ka gati ofertën e lartë për Skriniarin, sllovaku mund të bëhet mbrojtësi më i shtrenjtë në histori

Chelsea ka gati ofertën e lartë për Skriniarin, sllovaku mund të bëhet mbrojtësi më i shtrenjtë në histori

Burri nga SHBA-të bleu garazhin për 500 dollarë, mbeti i habitur kur brenda saj gjeti kasafortën me 7.5 milionë dollarë (Video)

Burri nga SHBA-të bleu garazhin për 500 dollarë, mbeti i habitur kur brenda saj gjeti kasafortën me 7.5 milionë dollarë (Video)

Formacionet zyrtare: Reali planifikon të vazhdojë me fitore ndaj Eibarit

Formacionet zyrtare: Reali planifikon të vazhdojë me fitore ndaj Eibarit

Atleti britanik theu rekord në kërcim së largu, nga njëra shufër paralele në tjetrën (Video)

Atleti britanik theu rekord në kërcim së largu, nga njëra shufër paralele në tjetrën (Video)

Milwaukee dhe Philadelphia 76ers befasohen në shtëpi nga Phoenix dhe Cleveland

Milwaukee dhe Philadelphia 76ers befasohen në shtëpi nga Phoenix dhe Cleveland

Lakers vazhdojnë me fitore, mposhtin në shtëpi Utah Jazz

Lakers vazhdojnë me fitore, mposhtin në shtëpi Utah Jazz

Lëshuesit me kostum u kapën për krahët e aeroplanit, derisa ndodheshin në 4,000 metra lartësi (Video)

Lëshuesit me kostum u kapën për krahët e aeroplanit, derisa ndodheshin në 4,000 metra lartësi (Video)

Zyrtare: Alcacer lojtar i Borussia Dortmund

Zyrtare: Alcacer lojtar i Borussia Dortmund

Google Maps përmirëson lokalizimin në ambiente të brendshme

Google Maps përmirëson lokalizimin në ambiente të brendshme

Sergio Ramos dështoi në testin e dopingut në finalen e Ligës së Kampionëve

Sergio Ramos dështoi në testin e dopingut në finalen e Ligës së Kampionëve