Luftë deklaratash mes VV-së e Ahmetit pas vendimit të këtij të fundit për shkarkimin e drejtorëve

08.11.2018 19:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Luftë deklaratash mes VV-së e Ahmetit pas vendimit të këtij të fundit për shkarkimin e drejtorëve

Qyqarllëk e mungesë respekti e kanë quajtur tashmë ish-drejtorët e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, faktin se Shpend Ahmeti dha lajmin për shkarkimin e tyre nga një studio televizive.

Në një konferencë të përbashkët me asamblistë, pos dy drejtorëve të shkarkuar, Arben Vitia e Nora Kelmendi, u paraqit edhe Yll Rugova – për të cilin nuk ka vendim për shkarkim.

Të tre thanë se Ahmeti po shkel mbi vullnetin e qytetarëve dhe angazhimin e aktivistëve të ish-partisë së tij, pa të cilët, sipas tyre, nuk do ta fitonte mandatin e dytë, raporton KTV.

Me largimin e Vetëvendosjes nga ekzekutivi, sipas tyre, u tjetërsua vullneti i qytetarëve.

Në të njëjtën ditë, nga Pallati e Rinisë, Ahmeti përsëri e mohoi mundësinë e një koalicioni më PDK-në, ndërsa shtoi se dera e tij mbetet e hapur për Vetëvendosjen, nëse ajo është e gatshme për bashkëpunim.

Pas largimit të Vetëvendosjes nga qeverisja, partnerë të PSD-së në kryeqytet mbeten AAK-ja, AKR-ja, LB-ja, Nisma dhe Alternativa.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Luftë deklaratash mes VV-së e Ahmetit pas vendimit të këtij të fundit për shkarkimin e drejtorëve

Luftë deklaratash mes VV-së e Ahmetit pas vendimit të këtij të fundit për shkarkimin e drejtorëve

Gjendet një kufomë në malet e Prizrenit –dyshohet se mund të jetë një i ri i vrarë nga forcat serbe

Gjendet një kufomë në malet e Prizrenit –dyshohet se mund të jetë një i ri i vrarë nga forcat serbe

Nisin takimet në Bruksel, Mogherini ndaras me Thaçin e Vuçiqin

Nisin takimet në Bruksel, Mogherini ndaras me Thaçin e Vuçiqin

Bërnabiq u shkruan të gjitha shteteve të botës për taksën e Kosovës

Bërnabiq u shkruan të gjitha shteteve të botës për taksën e Kosovës

Taksa ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës nuk ka afat kohor

Taksa ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës nuk ka afat kohor

Rrustem Berisha vizitoi kadetët e FSK-së në Akademinë Ushtarake në Kroaci

Rrustem Berisha vizitoi kadetët e FSK-së në Akademinë Ushtarake në Kroaci

Ministri i Arsimit përkrah fyerjet nga zyrtari i tij ndaj gazetares së Kohës Ditore

Ministri i Arsimit përkrah fyerjet nga zyrtari i tij ndaj gazetares së Kohës Ditore

Arrestohet një i dyshuar për falsifikim të dokumenteve

Arrestohet një i dyshuar për falsifikim të dokumenteve

Policia në kërkim të tre grabitësve në Prishtinë, publikon fotografitë e tyre

Policia në kërkim të tre grabitësve në Prishtinë, publikon fotografitë e tyre

Arrestohen grabitësit e pikës së derivateve në Kralan të Gjakovës

Arrestohen grabitësit e pikës së derivateve në Kralan të Gjakovës

Kërkohet amnisti për Nikolla Gruevkin

Kërkohet amnisti për Nikolla Gruevkin

Ministri Mustafa takoi të ngarkuarën me punë në ambasadën e SHBA-së Colleen Hyland

Ministri Mustafa takoi të ngarkuarën me punë në ambasadën e SHBA-së Colleen Hyland

MTI në gatishmëri të përgjegjësive institucionale

MTI në gatishmëri të përgjegjësive institucionale

Mitrovica jep në shfrytëzim Qendrën Tregtare, pritet të punësohen 540 veta

Mitrovica jep në shfrytëzim Qendrën Tregtare, pritet të punësohen 540 veta

Pacolli i reagon Daçiqit: Të turpëruar para botës janë ata që kanë kryer gjenocid

Pacolli i reagon Daçiqit: Të turpëruar para botës janë ata që kanë kryer gjenocid

Hahn në fillim të dhjetorit viziton Kosovën

Hahn në fillim të dhjetorit viziton Kosovën