Luciano Boçi:Kur foli mirditorja, deputetët derdhnin lot krokodili

30.09.2017 21:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Luciano Boçi:Kur foli mirditorja, deputetët derdhnin lot krokodili

Pas publikimit të fjalimit prekës të mirditores Rigerta Loku, e diplomuar në Universitetin e “La Sapienza-s”, e cila tashmë punon në fermën e saj në fshatin Prosek, ka reaguar deputeti i Partisë Demokratike Luciano Boçi.

Mesazhin ai e ka përcjellë nëpërmjet rrjetit social, duke e konsideruar të gjithë skenën e zhvilluar në sallën e parlamentit një hipokrizi.

Ja postimi i plotë i deputetit:

E habitshme dhe e neveritshme se si të njëjtët personazhe që gajasen e zgërdhihen në parlament çdo të enjte, kur ne i tregojmë varfërinë, skamjen, mjerimin, mungesën e ujit, rrugës, shkollës, qendrës shendetësore, vuajtjet pa fund të banorëve të fshatrave e fermerëve, sot bënin sikur qanin kur foli Rigerta!!!???

Të mbyllin dhe mikrofonin madje se “ka kaluar koha”, ose sepse “po flet jashtë rendit të ditës”.

Edhe krokodili e kuptoi që në Shqipëri i rrëmbyen Oscar-in.

Bejnë kaq shumë teatër këta, sa teatri artistik duket sikur është realiteti vetë./CityNews

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Të shtunën në Prishtinë shënohet Dita pa makina

Të shtunën në Prishtinë shënohet Dita pa makina

KMDLNJ-ja reagon për publikimin e listave të veteranëve të rrejshëm

KMDLNJ-ja reagon për publikimin e listave të veteranëve të rrejshëm

Ministri Lluka përgëzon Gent Begollin për punën e bërë

Ministri Lluka përgëzon Gent Begollin për punën e bërë

Rriten të hyrat në Telekom, por akoma ka krizë

Rriten të hyrat në Telekom, por akoma ka krizë

Ministria e Sportit do të investojë në ndërtimin e pishinave për notarët

Ministria e Sportit do të investojë në ndërtimin e pishinave për notarët

Haradinaj: Italia ka luajtur rol të rëndësishëm në të gjitha etapat e shtetndërtimit

Haradinaj: Italia ka luajtur rol të rëndësishëm në të gjitha etapat e shtetndërtimit

Thaçi për listat e veteranëve të rrejshëm: Çështja të zgjidhet me moral, ligj dhe etikë

Thaçi për listat e veteranëve të rrejshëm: Çështja të zgjidhet me moral, ligj dhe etikë

Mungon pala e dëmtuar, dështon seanca ndaj Sokol Bashotës dhe të tjerëve

Mungon pala e dëmtuar, dështon seanca ndaj Sokol Bashotës dhe të tjerëve

Bëhet hapja e pikës së tretë të dyqanit bamirës ‘Teshavesha’ në Ferizaj

Bëhet hapja e pikës së tretë të dyqanit bamirës ‘Teshavesha’ në Ferizaj

Komenti i ministrit të FSK-së i akuzuar për listat e fryra të veteranëve

Komenti i ministrit të FSK-së i akuzuar për listat e fryra të veteranëve

Kryeparlamentari Veseli priti në takim lamtumirës ambasadorin amerikan, Delawie

Kryeparlamentari Veseli priti në takim lamtumirës ambasadorin amerikan, Delawie

Deputeti i PE-së: Nuk ka azil pas liberalizimit të vizave

Deputeti i PE-së: Nuk ka azil pas liberalizimit të vizave

Inspektorati rrënon objektet që kanë uzurpuar trasenë e hekurudhës në Prizren

Inspektorati rrënon objektet që kanë uzurpuar trasenë e hekurudhës në Prizren

Daku për Zonën Operative të Karadakut: 97 për qind e listës është e saktë

Daku për Zonën Operative të Karadakut: 97 për qind e listës është e saktë

Selimi: Pres që LDK’ja të reflektojë, s’e prita përgjigjen negative për protestën kundër Thaçit

Selimi: Pres që LDK’ja të reflektojë, s’e prita përgjigjen negative për protestën kundër Thaçit

Isufi: Blakaj dezertor, shumica e veteranëve ‘manipulues’ ishin edhe në listat e Millosheviqit

Isufi: Blakaj dezertor, shumica e veteranëve ‘manipulues’ ishin edhe në listat e Millosheviqit