Luanët duke qeshur pasi të kenë ‘dëgjuar një barsoletë’ (Foto)

27.11.2018 17:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Luanët duke qeshur pasi të kenë ‘dëgjuar një barsoletë’ (Foto)

Rose Fleming ishte duke shëtitur në një rezervat kafshësh të egra në Masai Mara të Kenias, ku takoi dy luajë që dukej sikur qeshnin mes vete.

Eksperiencën e dyshes që padyshim ishin në humor shumë të mirë, ajo e kishte përshkruar si ‘tmerrësisht të mahnitshme’ dhe që vështirë mund të përsëritet, transmeton Telegrafi.

“Ngjajnë sikur miqtë e vërtetë, që kthehen paksa të dehur nga kafeneja” si dhe “dëgjuan barsoletën më të mirë ndonjëherë, si të mos qeshnin”, ishin dy prej komenteve të shumta.

Qeshja e luanëve

Pos shprehjes që kishin në fytyrë edhe paraqitja e tyre së bashku është shumë e rrallë, sepse janë kafshë shumë territoriale dhe nuk janë aspak të shoqërueshëm. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Edmilson takohet me tifozët e Barcelonës në Kosovë, merr edhe një dhuratë

Edmilson takohet me tifozët e Barcelonës në Kosovë, merr edhe një dhuratë

Çfarë është gripi i derrave dhe cilat janë shenjat e tij?

Çfarë është gripi i derrave dhe cilat janë shenjat e tij?

Gmail në desktop sjell menunë e shumëpritur

Gmail në desktop sjell menunë e shumëpritur

France Football zgjedh klubet më të madh në botë – Real Madridi mbretëron, pesë klube angleze në top 10

France Football zgjedh klubet më të madh në botë – Real Madridi mbretëron, pesë klube angleze në top 10

Zyrtare: Aaron Ramesy lojtar i Juventusit

Zyrtare: Aaron Ramesy lojtar i Juventusit

Fitoi lotarinë 10 milionëshe, i shpenzoi të gjitha në festa, vetura e femra – tani punon me dru dhe qymyr (Foto)

Fitoi lotarinë 10 milionëshe, i shpenzoi të gjitha në festa, vetura e femra – tani punon me dru dhe qymyr (Foto)

Firefox do të ofrojë mbrojtje nga maluerët kriptografikë dhe gjurmët dixhitale

Firefox do të ofrojë mbrojtje nga maluerët kriptografikë dhe gjurmët dixhitale

Juve do ta bëjë Ramseyn britanikun më të paguar në histori

Juve do ta bëjë Ramseyn britanikun më të paguar në histori

E rrallë: Deveja tërheq makinën, në mes të dimrit! (Video)

E rrallë: Deveja tërheq makinën, në mes të dimrit! (Video)

Barcelona, tani duhet të shqetësohet për situatën aktuale

Barcelona, tani duhet të shqetësohet për situatën aktuale

Zbatoji me përpikëri këto 3 lëvizje dhe do të jesh më e mira që ai ka pasur ndonjëherë në shtrat

Zbatoji me përpikëri këto 3 lëvizje dhe do të jesh më e mira që ai ka pasur ndonjëherë në shtrat

Operacioni i një firme Izraelite për të fshehur teknologjinë e përgjimit të smartfonëve

Operacioni i një firme Izraelite për të fshehur teknologjinë e përgjimit të smartfonëve

Del ekspertiza e autopsisë së Emiliano Sala, vdiq nga lëndimet në kokë dhe trup

Del ekspertiza e autopsisë së Emiliano Sala, vdiq nga lëndimet në kokë dhe trup

Legjenda braziliane e futbollit Edmilson gjendet në Kosovë, takohet me presidentin e FFK-së, Agim Ademin

Legjenda braziliane e futbollit Edmilson gjendet në Kosovë, takohet me presidentin e FFK-së, Agim Ademin

Shpëtohet me vështirësi vogëlushja që ra në kanalin e kafazit të pandave (Foto)

Shpëtohet me vështirësi vogëlushja që ra në kanalin e kafazit të pandave (Foto)

Në Arabinë Saudite ekziston një aplikacion i lejuar nga Apple dhe Google që burrat të gjurmojnë gratë e tyre

Në Arabinë Saudite ekziston një aplikacion i lejuar nga Apple dhe Google që burrat të gjurmojnë gratë e tyre