Low i shokuar nga shkarkimi i Lopeteguit

13.06.2018 18:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Low i shokuar nga shkarkimi i Lopeteguit

Vendimi i kombëtares së Spanjës për të shkarkuar Julen Lopeteguin një ditë para fillimit të Kampionatit Botëror, nuk ka befasuar vetëm adhuruesit e futbollit.

Është Joachim Low ai që ka reaguar pas këtij shkarkimi.

Përzgjedhësi i Gjermanisë nuk ka mundur ta kuptojë një vendim të tillë duke thënë se ai është befasuar.

“Unë isha po ashtu i befasuar dhe na erdhi prej asgjëje”.

“Nuk e kam idenë se ku qëndron prapavija e këtij vendimi nga Federata Spanjolle e Futbollit. Të them më ndryshe, nuk është gjë e pazakontë, është totalisht bombastike”.

“Do të ketë vështirësi dhe pak mos përshtatje. Fernando Hierro ka përvojë në menaxhim dhe mendoj se ai për një kohë ishte asistente te Reali. Ai kaloi te Valencia dhe ishte drejtues i strategjive soprtive, por nuk mund të cilësoj shumë vlerat e tij si trajner”.

“Sidoqoftë, Spanja ka qenë e bashkuar për vite të tëra. Ata kanë filozofi të qartë. Vetëm shikoni Barcelonën dhe Real Madridin që lënë gjurmë në kombëtare”

“Lojtarët njohin njëri-tjetrin dhe kështu ka qenë për shumë vjet, kështu që në fund të ditës Lopetegui ose jo, Spanja nuk do të humbë klasin dhe cilësinë e saj”, u shpreh Low.

Gjermania përballet me Meksikën në ndeshjen hapëse të Grupit F të shtunën. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Elvana Gjata publikon foton seksi, e ëma e Oriola Marashit ka diçka për t'i thënë

Elvana Gjata publikon foton seksi, e ëma e Oriola Marashit ka diçka për t'i thënë

Ariu mbyllet në veturë dhe bllokon dyert, nevojitet të thyhet xhami për t’ia mundësuar daljen (Video)

Ariu mbyllet në veturë dhe bllokon dyert, nevojitet të thyhet xhami për t’ia mundësuar daljen (Video)

Maradona ndez gjithë argjentinasit, puth fanellën e Messit dhe lutet për fitore

Maradona ndez gjithë argjentinasit, puth fanellën e Messit dhe lutet për fitore

Kështu u flladitën këto 20 bukuroshe përvëluese në ditën e parë të verës

Kështu u flladitën këto 20 bukuroshe përvëluese në ditën e parë të verës

Këta janë artistët që do të performojnë në të njëjtën skenë me Dua Lipën

Këta janë artistët që do të performojnë në të njëjtën skenë me Dua Lipën

Erëza shëruese të cilat çdo gjelle ia përmirëson shijen: Pesë mënyra se si ta përdorni shafranin!

Erëza shëruese të cilat çdo gjelle ia përmirëson shijen: Pesë mënyra se si ta përdorni shafranin!

Martohet aktorja shqiptare, shikoni si duket me fustan nusëri

Martohet aktorja shqiptare, shikoni si duket me fustan nusëri

Ndajnë drejtësinë në ndeshjet e Kampionatit Botëror, zbulohet shuma që gjyqtarët marrin në Rusia 2018

Ndajnë drejtësinë në ndeshjet e Kampionatit Botëror, zbulohet shuma që gjyqtarët marrin në Rusia 2018

Familja pesënatëshe heq dorë nga jeta urbane për të jetuar në rulotë (Foto)

Familja pesënatëshe heq dorë nga jeta urbane për të jetuar në rulotë (Foto)

George Clooney dhe Amal janë solidarizuar me imigrantët duke dhuruar 10 milion dollarë

George Clooney dhe Amal janë solidarizuar me imigrantët duke dhuruar 10 milion dollarë

Tre lojtarët që kanë arritur shpejtësinë më të madhe në Kupën e Botës, Ronaldo “me krahë” i prinë listës

Tre lojtarët që kanë arritur shpejtësinë më të madhe në Kupën e Botës, Ronaldo “me krahë” i prinë listës

I la këto dy ushqime që krejt kosovarët i hanë, i humbi 5 kilogram brenda 9 muajve

I la këto dy ushqime që krejt kosovarët i hanë, i humbi 5 kilogram brenda 9 muajve

Armina ekspozon gjoksin, ja si duket me bikini! (Foto)

Armina ekspozon gjoksin, ja si duket me bikini! (Foto)

Takohen Juventus dhe PSG, bisedime për tre lojtarë

Takohen Juventus dhe PSG, bisedime për tre lojtarë

Bashkëshortja e aktorit të njohur zbulon pasionet e fshehta!

Bashkëshortja e aktorit të njohur zbulon pasionet e fshehta!

Formacionet zyrtare: Danimarka – Australia

Formacionet zyrtare: Danimarka – Australia