Loriana Kuka mposhtet nga Ramirez në repesazh, por përfundon në tetë më të mirët në Kampionatin Evropian

28.04.2018 16:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Loriana Kuka mposhtet nga Ramirez në repesazh, por përfundon në tetë më të mirët në Kampionatin Evropian

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka është mposhtur në ndeshjen e repesazhit dhe ka mbetur pa medalje në Kampionatin Evropian.

Loriana Kuka u ndalë në repesazh nga portugezja, Yahim Ramirez.

Një gabim i vogël i kushtoi xhudistes tonë me një Ippon, i cili ia shkaktoi humbjen.

Kështu, Kuka mbetet pa medalje në kategorinë deri në 78 kilogramë në Kampionatin Evropian “Tel Aviv 2018”.

Loriana debutoi në evropian me një fitore dhe përfundoi në tetë garueset më të mira në Evropë, që është sukses i madh për të.

Ekipi i xhudos e përfundon evropianin me një medalje të artë, të cilën e mori Nora Gjakova, një të argjendtë për Distria Krasniqin dhe me dy garues që përfunduan në tetë më të mirët.

Përveç Loriana Kukës, në tetë më të mirët përfundoi edhe xhudisti Akil Gjakova. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ditët më të vështira për Flori Mumajesin, njeriu i zemrës në spital!

Ditët më të vështira për Flori Mumajesin, njeriu i zemrës në spital!

Loriana Kuka mposhtet nga Ramirez në repesazh, por përfundon në tetë më të mirët në Kampionatin Evropian

Loriana Kuka mposhtet nga Ramirez në repesazh, por përfundon në tetë më të mirët në Kampionatin Evropian

Pas Rusisë, edhe Irani bllokon Telegramin

Pas Rusisë, edhe Irani bllokon Telegramin

Shtatzënë për herë të dytë? Flet vetë Rudina Dembacaj

Shtatzënë për herë të dytë? Flet vetë Rudina Dembacaj

Rasti i humbur nga Salah është i pabesueshëm!

Rasti i humbur nga Salah është i pabesueshëm!

Inskenon kidnapimin e së bijës, për të vetëdijësuar prindërit që lënë fëmijët pa mbikëqyrje (Video)

Inskenon kidnapimin e së bijës, për të vetëdijësuar prindërit që lënë fëmijët pa mbikëqyrje (Video)

Tuna po kthehet

Tuna po kthehet

Shitjet e PlayStation 4 duket se kanë arritur majat

Shitjet e PlayStation 4 duket se kanë arritur majat

Statistika, analizë dhe parashikim: Inter – Juventus

Statistika, analizë dhe parashikim: Inter – Juventus

Nuk prezanton më "Dancing", por Ami ka dy fjalë për spektaklin!

Nuk prezanton më "Dancing", por Ami ka dy fjalë për spektaklin!

Liverpool – Stoke City, formacionet zyrtare

Liverpool – Stoke City, formacionet zyrtare

Të ardhurat nga shërbimet cloud të Amazon rriten me 49%

Të ardhurat nga shërbimet cloud të Amazon rriten me 49%

Sheherzade kapet mat në bikini, dëshpëron me linjat trupore

Sheherzade kapet mat në bikini, dëshpëron me linjat trupore

Inter – Juventus, formacionet e mundshme të derbit të madh italian

Inter – Juventus, formacionet e mundshme të derbit të madh italian

Habit Ledioni: Sandrin dhe Renisin nuk i doja në "Voice"

Habit Ledioni: Sandrin dhe Renisin nuk i doja në "Voice"

Mësohet arsyeja pse mungoi Messi në konferencën e lamtumirës së Iniestas

Mësohet arsyeja pse mungoi Messi në konferencën e lamtumirës së Iniestas