Lojtari i Minecraft vritet pas 5 vitesh mbijetesë në “Hardcore”

30.04.2019 23:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lojtari i Minecraft vritet pas 5 vitesh mbijetesë në “Hardcore”

Një i ri i cili kishte luajtur një lojë të vetme Minecraft për pesë vite me ardhës tha se ndihej i shkatërruar pasi ishte “vrare” më në fund.

31 vjeçari nga Newcastle Phil Watson ka luajtur në modalitetin më të vështirë “Hardcore” që do të thotë se karakteri i tij nuk sillet më në jetë.

Ai kishte ecur për 6,316km, fluturuar për 7,798 kilometër dhe kërcyer 732,389 herë përpara se të vritej nga një bebe zombie dhe të kafshohej nga një merimangë.

Loja e tij pa u “vrarë” për pesë vite me radhë është rekord më vete. “Nuk kam luajtur asnjëherë për të qenë më i miri. Thjeshtë më pëlqente të luaja dhe kisha mbijetuar disi,” tha Ai.

“Fillova të mendoja se isha i mbijetuari më i gjatë në Hardcore sepse nuk po gjeja dikë tjetër me këtë jetëgjatësi. Nuk gjeja dot një që të kishte mbijetuar të paktën disa muaj.”

Watson luan Minecraft afro 20 orë në javë. Ai ka 3,500 ndjekës në YouTube dhe 2,000 në platformën e lojërave Twitch.

Ai po mendon rikthimin në Minecraft. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)