Lojtarët gjerman që “dogjën” karrierën në Shqipëri

15.10.2016 17:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lojtarët gjerman që “dogjën” karrierën në Shqipëri

Episod interesant në lidhje me dy futbollistë të Kombëtares Gjermane të 19-vjecarëve, që në mënyrë figurative mund të thuhet se kanë “djegur” ndoshta karrierën në Shqipëri. Bëhet fjalë për Idrissa Toure dhe Vitaly Janelt, të dy 18-vjecarë që rrezikojnë shumë. Të dy janë përjashtuar nga Kombëtarja Gjermane e 19 vjecarëve si dhe nga akademia e Lapizigut, klub ku bëjnë pjesë pasi për pak kanë qenë duke i vënë flakën hotelit ku ndodheshin të akomoduar në Shqipëri. Bëhet fjalë për të shtunën e kaluar, kur Gjermania e 19-vjecarëve fitoi 3-2 në eliminatoret e Europianit përballë bashkëmoshatarëve shqiptarë të drejtuar nga Bellaj.

Por gjatë ndeshjes sic raportojnë mediat e huaja, në hotelin ku ishin akomoduar gjermanët vunë re se dhoma ku qëndronin Toure e Janelt po përfshihej nga flakët, pasi të dy futbollistët kishin harruar një nargjile të ndezur. Pasi u lajmërua Kombëtarja Gjermane drejtuesit e Federatës vendosën që të dy djemtë të dërgoheshin në shtëpitë e tyre e madje ta paguanin vetë udhëtimin. Pasi mbërritën në shtëpi të dy futbollistët ju desh të përballeshin dhe me klubin e laizpgutku u justifikuan se dhomën ua kishin lënë dy shokëve të tjerë dhe nuk e dinin se cfarë kishte ndodhur, por ky version nuk bindi as klubin gjerman që i hoqi të drejtën për të qëndruar në akademinë e klubit. Toure dhe Janëelt do të paguajnë gjithashtu të paktën nga 10 mijë Euro gjobë dhe klubi i laipzigut ka vendosur që përvese do të stërviten të vecanuar do të punojnë më orë të reduktuara dhe në një kopsht fëmijësh. Për një nargjile që harruan ndezur të dy futbollistët për pak dogjën dhomën e hotelit në Shqipëri, por tani rrezikojnë të kenë djegur dhe karrierën e tyre në Kombëtare

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pagë të majme dhe banim falas për atë që dëshiron të kujdeset për 55 macet e një ishulli grek (Foto)

Pagë të majme dhe banim falas për atë që dëshiron të kujdeset për 55 macet e një ishulli grek (Foto)

Falënderimi emocionues i Locatellit drejtuar Milanit

Falënderimi emocionues i Locatellit drejtuar Milanit

Përmbyset një autobus në Angli, ka edhe të lënduar – mediat shkruajnë edhe për lindjen e një fëmije në vendin e ngjarjes (Foto)

Përmbyset një autobus në Angli, ka edhe të lënduar – mediat shkruajnë edhe për lindjen e një fëmije në vendin e ngjarjes (Foto)

Kopshtari me metodën e zgjuar, pret me lehtësi barin e rritur në pjesët anësore (Video)

Kopshtari me metodën e zgjuar, pret me lehtësi barin e rritur në pjesët anësore (Video)

Pjesa e parë dhuroi tri shtylla dhe një gol: Drita 0-1 Prishtina

Pjesa e parë dhuroi tri shtylla dhe një gol: Drita 0-1 Prishtina

Kështu mund ta luftoni sëmundjen e diabetit

Kështu mund ta luftoni sëmundjen e diabetit

Drita mposht Prishtinën me rikthim dhe bën historinë duke fituar Superkupën e parë

Drita mposht Prishtinën me rikthim dhe bën historinë duke fituar Superkupën e parë

Del mbi sipërfaqe një peshkaqen me bisht ekstra të gjatë, shumë pranë grupit të turistëve (Foto)

Del mbi sipërfaqe një peshkaqen me bisht ekstra të gjatë, shumë pranë grupit të turistëve (Foto)

Nipi zbulon “xhevahirin” në dyqanin e gjyshit të tij – Lamborghini, edhe pas dy dekadash dukej si i ri (Foto)

Nipi zbulon “xhevahirin” në dyqanin e gjyshit të tij – Lamborghini, edhe pas dy dekadash dukej si i ri (Foto)

Mirel Josa: Shpërdorimet e rasteve na sollën humbjen

Mirel Josa: Shpërdorimet e rasteve na sollën humbjen

Si duhet të kujdesen femrat për shëndetin e zemrës

Si duhet të kujdesen femrat për shëndetin e zemrës

E shikonte me lakmi si luante në telefon, udhëtari ia dha vogëlushit telefonin të luante video-lojë (Video)

E shikonte me lakmi si luante në telefon, udhëtari ia dha vogëlushit telefonin të luante video-lojë (Video)

Befason Bekim Isufi: Prishtina e Llapi më të forta se ne, por do të provojmë ta mbrojmë titullin e kampionit

Befason Bekim Isufi: Prishtina e Llapi më të forta se ne, por do të provojmë ta mbrojmë titullin e kampionit

Zyrtare: Liria sjell tre futbollistë

Zyrtare: Liria sjell tre futbollistë

Vizitorët përjetuan momentin mbresëlënës, elefanti u freskua me një ‘pije’ në pishinë (Video)

Vizitorët përjetuan momentin mbresëlënës, elefanti u freskua me një ‘pije’ në pishinë (Video)

Babai nuk i kushtonte vëmendje, vogëlushja ia hodhi telefonin në det (Video)

Babai nuk i kushtonte vëmendje, vogëlushja ia hodhi telefonin në det (Video)