Llogaritë e arkëtueshme shtohen në 5 prej 6 komunave të rajonit jugor

04.05.2019 10:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Llogaritë e arkëtueshme shtohen në 5 prej 6 komunave të rajonit jugor

Sfida e llogarive të arkëtueshme ka përcjellë pjesën dërrmuese të komunave të rajonit jugor të Kosovës edhe gjatë vitit të shkuar, shkruan sot “Koha Ditore”.

Mosarkëtimi i duhur i të hyrave nga kategori të ndryshme ka bërë që shuma e përgjithshme e këtyre llogarive të rritet në vitin financiar 2018.

Pesë prej gjashtë komunave të këtij rajoni kanë bilanc negativ sa u përket llogarive të arkëtueshme, ndërkohë që vetëm Komuna e Rahovecit ka treguar bilanc më të mirë në këtë pikë, pasi që shuma e të arkëtueshmeve në vitin 2018 është më e ulët në krahasim me të dhënat e vitit 2017.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Llogaritë e arkëtueshme shtohen në 5 prej 6 komunave të rajonit jugor

Llogaritë e arkëtueshme shtohen në 5 prej 6 komunave të rajonit jugor

Opozita nuk pret rezultate nga takimi i 1 korrikut

Opozita nuk pret rezultate nga takimi i 1 korrikut

Shpallet i dështuar opsioni për prekjen e kufijve

Shpallet i dështuar opsioni për prekjen e kufijve

Krasniqi: Shkëmbimi i territoreve me Serbinë – pas normalizimit të marrëdhënieve

Krasniqi: Shkëmbimi i territoreve me Serbinë – pas normalizimit të marrëdhënieve

“Politico”: Macroni gati sa nuk u çmend, i bërtiti Haradinajt, i tha se s’je në pozitë për të kërkuar asgjë

“Politico”: Macroni gati sa nuk u çmend, i bërtiti Haradinajt, i tha se s’je në pozitë për të kërkuar asgjë

Bushati thotë se kufijtë Kosovë-Serbi duhet të shqyrtohen vetëm pas njohjes reciproke

Bushati thotë se kufijtë Kosovë-Serbi duhet të shqyrtohen vetëm pas njohjes reciproke

Deputeti i AAK-së thotë se në Telekom ka të punësuar deri në 12 anëtarë të një familjeje

Deputeti i AAK-së thotë se në Telekom ka të punësuar deri në 12 anëtarë të një familjeje

Kadri Veseli: Jam në Lubjanë për çështje të doktoraturës – jo në Hagë (VIDEO)

Kadri Veseli: Jam në Lubjanë për çështje të doktoraturës – jo në Hagë (VIDEO)

Liberalizimi i vizave – qytetarët nuk iu besojnë deklaratave të krerëve shtetëror

Liberalizimi i vizave – qytetarët nuk iu besojnë deklaratave të krerëve shtetëror

Kosnett kundër emërimit të Sylejman Selimit si ambasador

Kosnett kundër emërimit të Sylejman Selimit si ambasador

Betohet komandanti i ri i forcave të NATO-s për Evropë

Betohet komandanti i ri i forcave të NATO-s për Evropë

Mustafa: LDK-ja nuk tërhiqet nga kandidati për kryeministër, jemi parti e madhe

Mustafa: LDK-ja nuk tërhiqet nga kandidati për kryeministër, jemi parti e madhe

Hapet Panairi Nacional i Punës dhe Karrierës 2019

Hapet Panairi Nacional i Punës dhe Karrierës 2019

Inspektorati Policor i Kosovës përuroj  “Dhomën e dëshmive” donacion nga OSBE

Inspektorati Policor i Kosovës përuroj “Dhomën e dëshmive” donacion nga OSBE

Kërkohet paraburgim ndaj personave të përfshirë në vrasje në Komunën e Vitisë

Kërkohet paraburgim ndaj personave të përfshirë në vrasje në Komunën e Vitisë

Aktakuzë për shpëlarje të parave

Aktakuzë për shpëlarje të parave