Llapi prezanton katër talentë të rinj

19.06.2019 20:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Llapi prezanton katër talentë të rinj

Katër futbollistë të rinj janë bashkuar sot me KF Llapin, ka bërë të ditur klubi llapjan përmes një postimi në Facebook.

“Llapi gjatë ditës së sotme ka prezantuar edhe katër talentë që do i bashkohen projektit dhe filozofisë së KF Llapit ku nga Llapi do iu hapen rrugët drejt klubeve të Evropës. Kryetrajneri i skuadrës, Tahir Batatina pas prezantimit të tyre ka theksuar se ka besim dhe përkrahje të plotë të talentëve në të gjithë Kosovën”, thuhet në postimin e klubit, transmeton Koha.net.

Futbollistët që janë bashkuar me Llapin janë këta:

Ron Emini, 17 vjeç, i lindur më 03.04.2002 – është portier i cili i bashkohet Llapit nga Elite Football Academy. Ron Emini ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me klubin.

Bekim Maliqi, 17 vjeç, i lindur më 26.07.2001- është sulmues krahu i cili ka luajtur për 2 Korrikun dhe së fundmi në kategorinë e seniorëve, tek Minatori. Sulmuesi llapjan, Bekim Maliqi për 5 vitet e ardhshme do jetë pjesë e Llapit.

Arizon Rexhepi, 19 vjeç, i lindur më 25.01.2000 – është mbrojtës krahu dhe tek Llapi vie nga skuadra e KEK-ut, kurse karrierën e ka nisur tek SHF Kurda. Arizon Rexhepi ka nënshkruar kontratën e tij për 3 vitet e ardhshme të jetë pjesë e Llapit.

Blerand Qitaku, 18 vjeç, i lindur më 13.12.2000 – është sulmues dhe klubi i tij i fundit është Gjilani. Blerand Qitaku ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me Llapin.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash