Liverppol vetëm barazim si mysafir kundër Fulham

13.12.2020 21:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Liverppol vetëm barazim si mysafir kundër Fulham

Pasi Tottenham luajti 1-1 kundër Crystal Palace, futbollistët e Liverpoolit u penguan në Fulham të dielën, gjithashtu duke luajtur 1-1. Tani Tottenhami udhëheqës dhe Liverpooli i vendit të dytë janë përsëri të barabartë në pikë, të dy klubet kanë nga 25 pikë secila.

Fulham kaloi në epërsi në pjesën e parë përmes Bobby De Cordova-Reid në minutën e 25-të. Në vazhdim, Liverpool dominoi dhe arriti të barazonte nga pika e bardhë, e cila u realizua nga Mohamed Salah në minutën e 79-të.

Tottenham mbeti pa një fitore në raundin e 12-të të Premier League në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes ndërsa mesfushori i Crystal Palace Jeffrey Schlupp vendosi topin në rrjetë për finalen 1-1 në minutën e 81 pas një pauze dhe një reagimi të dobët nga portieri Lloris.

Tottenham kaloi në epërsi në minutën e 23-të, kur Harry Kane nga 25 metra goditi topin në mënyrë të përsosur. Ky ishte goli i tij i nëntë në Premier League, dhe ai gjithashtu ka dhjetë asistime. Njeriu tjetër i dyshes sulmuese të Spurs, koreani Heung-min Son, ka dhjetë gola dhe katër asistime në llogarinë e tij.

Në ndeshjen e parë të programit të së sielës, Southampton mundi Sheffield United 3-0 në shtëpi me golat e Che Adams (34), Stuart Armstrong (62) dhe Nathan Redmond (83). Sheffield United është ende klubi i vetëm në Premier League pa asnjë fitore këtë sezonin, në vendin e fundit me vetëm një pikë.

Tabela:

1. Tottenham 12 7 4 1 24:10 14 25

2. Liverpool 12 7 4 1 27:18 9 25

3. Southampton 12 7 2 3 24:17 7 23

4. Chelsea 12 6 4 2 25:12 13 22

5. Leicester City 11 7 0 4 21:15 6 21

6. West Ham 12 6 2 4 20:15 5 20

7. Everton 12 6 2 4 21:18 3 20

8. Manchester U. 11 6 2 3 19:17 2 20

9. Manchester City 11 5 4 2 17:11 6 19

10. Aston Villa 10 6 0 4 21:13 8 18

11. Crystal Palace 12 5 2 5 18:17 1 17

12. Newcastle United 11 5 2 4 14:16 -2 17

13. Wolverhampton 12 5 2 5 11:16 -5 17

14. Leeds United 12 4 2 6 17:22 -5 14

15. Arsenal 11 4 1 6 10:14 -4 13

16. Brighton 11 2 4 5 15:18 -3 10

17. Fulham 12 2 2 8 12:22 -10 8

18. Burnley 10 1 3 6 5:18 -13 6

19. West Bromwich 12 1 3 8 9:25 -16 6

20. Sheffield United 12 0 1 11 5:21 -16 1

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Liverppol vetëm barazim si mysafir kundër Fulham

Liverppol vetëm barazim si mysafir kundër Fulham

Tottenham me ofertë për lojtarin e Juventusit

Tottenham me ofertë për lojtarin e Juventusit

Sa qen shihni në foto? Numri zbulon moshën tuaj aktuale mendore

Sa qen shihni në foto? Numri zbulon moshën tuaj aktuale mendore

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit

Superliga e Kosovës, programi i ditës së diel

Superliga e Kosovës, programi i ditës së diel

Problemet shëndetësore që shkaktohen nga ajri i kondicionuar

Problemet shëndetësore që shkaktohen nga ajri i kondicionuar

Ushqimet që rrisin më tepër tensionin e lartë të gjakut

Ushqimet që rrisin më tepër tensionin e lartë të gjakut

KOK: Dy medaljeevropiane për taekwondistët e rinj

KOK: Dy medaljeevropiane për taekwondistët e rinj

Dueli Marku-Stewart mbyllet në barazim

Dueli Marku-Stewart mbyllet në barazim

Sportistet po e dëshmojnë vetën e tyre me rezultate, por ato kanë nevojë për përkrahje të vazhdueshme

Sportistet po e dëshmojnë vetën e tyre me rezultate, por ato kanë nevojë për përkrahje të vazhdueshme

‘Na çave k…, o by… m*ti’/ Nxehet konkurenti dhe përplas në tokë Renato Mekollin (VIDEO)

‘Na çave k…, o by… m*ti’/ Nxehet konkurenti dhe përplas në tokë Renato Mekollin (VIDEO)

Edhe pare, edhe hajgare (VIDEO)

Edhe pare, edhe hajgare (VIDEO)

Takohen Agim Ademi dhe Bernard Challendes

Takohen Agim Ademi dhe Bernard Challendes

BE: Përmbajtjet terroriste në internet të fshihen brenda një ore

BE: Përmbajtjet terroriste në internet të fshihen brenda një ore

Osmani dorëzoi dekoratën “Urdhri Dr. Ibrahim Rugova” për aktivisten Sevdije Ahmeti

Osmani dorëzoi dekoratën “Urdhri Dr. Ibrahim Rugova” për aktivisten Sevdije Ahmeti

Ish-bankierja nuk dilte nga shtëpia: Duke u zhveshur ‘online’ munda ankthin e pasigurinë (Fotot)

Ish-bankierja nuk dilte nga shtëpia: Duke u zhveshur ‘online’ munda ankthin e pasigurinë (Fotot)