Liverpooli perfekt, shtatë gola kundër Spartak Moskës (Foto/Video)

07.12.2017 07:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Liverpooli perfekt, shtatë gola kundër Spartak Moskës (Foto/Video)

Liverpool ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së fundit të Ligës së Kampionëve.

The Reds triumfuan para shikuesve të vetë në stadiumin Anfield Road kundër Spartak Moskës me rezultat të thellë prej 7-0.

Në njëzet e minutat e para të ndeshjes të besuarit e trajnerit Jurgen Klopp pothuajse përfunduan dilemën e fituesit duke shënuar tre gola, të cilët rezultuan të jenë edhe të vetmit në pjesën e parë.

Philippe Coutinho shënoi në minutën e katërt duke u treguar i suksesshëm nga pika e bardhë.

Po i njëjti shënoi në të 15 minutë duke mos shpërdoruar një pasim të saktë të Roberto Firminos. Ky i fundit e kishte radhën për të shënuar gol katër minuta pasi shënoi të dytin Coutinhon.

Coutinho realizoi sonte tre gola kundër skuadrës ruse

Në 45 minutshin e dytë vendasit nuk u ndalën dhe shënuan edhe dy gola të tjerë.

Saido Mane shënoi gol me të filluar pjesa e dytë duke realizuar në të 47 minutë.

Tre minuta më vonë Coutinho arriti të kompletonte “hat-trick” pasi sërish mori një pasim të bukur nga Firmino.

Aleksandr Selikhov i mbeti vetëm të nxjerrtë topin prej portës

Mane sërish ishte realizator në të 74 minutë pasi mori një pasim të saktë nga daniel Sturridge.

E natyrisht që në listën e golashënuesve nuk bënte të mungonte edhe Mohamed Salah, i cili katër minuta para përfundimit të ndeshjes shënoi pas një pasimi të saktë të James Milnerit.

Deri në fund të ndeshjes më nuk pati gola dhe kështu, Liverpooli shënoi fitore të thellë prej 7-0.

Pas kësaj, Liverpool zë pozitën e parë të renditjes tabelore të grupit E me 12 pikë ndërsa skuadra renditet si e treta dhe do të bëjë gara në Ligën e Evropës. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Solari: I lumtur që jam trajner i Realit, kam një grup kampionësh

Solari: I lumtur që jam trajner i Realit, kam një grup kampionësh

Dallimi mes sulmit në zemër dhe sulmit në tru – shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Dallimi mes sulmit në zemër dhe sulmit në tru – shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Prezantohet telefoni i shumëpritur OnePlus 6T me skaner të shenjave të gishtërinjve nën ekran

Prezantohet telefoni i shumëpritur OnePlus 6T me skaner të shenjave të gishtërinjve nën ekran

A mund t’i gjeni për dy minuta, shtatë dallimet në imazhe? (Foto)

A mund t’i gjeni për dy minuta, shtatë dallimet në imazhe? (Foto)

Dele Alli rinovon me Tottenhamin deri në vitin 2024

Dele Alli rinovon me Tottenhamin deri në vitin 2024

Çka i komenton Rita futbollistit pas ndarjes nga e dashura

Çka i komenton Rita futbollistit pas ndarjes nga e dashura

Adelina Berisha ekspozon linjat trupore

Adelina Berisha ekspozon linjat trupore

Apple mban sot një aktivitet, çfarë ka përgatitur gjigandi i iPhone

Apple mban sot një aktivitet, çfarë ka përgatitur gjigandi i iPhone

Zyrtare: Christian Bradford përforcim i ri Ponte Prizrenit

Zyrtare: Christian Bradford përforcim i ri Ponte Prizrenit

Zbulimi kundër kancerit, gjendet kodi i vetë-shkatërrimit të qelizave

Zbulimi kundër kancerit, gjendet kodi i vetë-shkatërrimit të qelizave

Për 27 minuta shënon 52 pikë, Klay Thompson thyen edhe rekordin për tre pikë të Stephen Curryt

Për 27 minuta shënon 52 pikë, Klay Thompson thyen edhe rekordin për tre pikë të Stephen Curryt

Telefonët Android nuk maten dot me Face ID e Apple prandaj kanë zgjedhur skanerët e shenjave të gishtërinjve nën ekran

Telefonët Android nuk maten dot me Face ID e Apple prandaj kanë zgjedhur skanerët e shenjave të gishtërinjve nën ekran

Bufi i shkathtë kaloi me saktësi në hapësirën e ngushtë mes këmbëve të dy personave (Video)

Bufi i shkathtë kaloi me saktësi në hapësirën e ngushtë mes këmbëve të dy personave (Video)

Icardi: Është e rëndësishme të mbajmë portën e paprekur

Icardi: Është e rëndësishme të mbajmë portën e paprekur

DJI Mavic 2 Enterprise është një dron për operacionet kërkim-shpëtim

DJI Mavic 2 Enterprise është një dron për operacionet kërkim-shpëtim

Katër mënyra për ta trajtuar gripin në kushte shtëpiake

Katër mënyra për ta trajtuar gripin në kushte shtëpiake