Liverpooli fiton me përmbysje në Burnley, shënon Xherdan Shaqiri

06.12.2018 05:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Liverpooli fiton me përmbysje në Burnley, shënon Xherdan Shaqiri

Liverpooli ka arritur fitore të madhe në udhëtim te Burnley edhe pse ishte në disvantazh. Sfida përfundoi me rezultat 3-1.

Xherdan Shaqiri startoi në këtë takim dhe luajti për 90 minuta, e shqiptari sensacional pati paraqitje të mirë, duke kontribuar në dominimin qysh në fillim të takimit.

Përkundër rasteve të shumta, mysafirët nuk arritën të gjejnë golin.

Me të filluar pjesa e dytë u realizuan edhe golat.

Cork realizoi për vendasit pas një harkimi në zonë, duke shfrytëzuar një pakujdesi për 1-0 dhe gëzimin e vendasve.

Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver

Liverpooli insistoi dhe shpejt gjeti golin kur James Milner me një goditje të ulët, por precize shokoi Joe Hartin (62′).

Në lojë u inkuadrua Roberto Firmino i cili shënoi pas tre minutash për 2-1 dhe epërsinë e The Reds pas asistimit të Van Dijk brenda zonës (69′).

Deri në fund Liverpooli pati edhe një mori rastesh, dhe gjeti golin Xherdan Shaqiri i cili shënoi në minutën e fundit për 3-1.

Me këtë fitore Liveprooli ka 39 pikë, dy më pak se Manchester City që mban pozitën e parë dhe gjashtë më shumë se Tottenhami që doli në pozitën e tretë pasi Chelsea pësoi humbje. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Pastat e dhëmbëve, mund të shkaktojnë kancer

Pastat e dhëmbëve, mund të shkaktojnë kancer

Për 17 vite martesë 10 fëmijë, njihuni me çiftin britanik që planifikojnë të zgjerojnë edhe më shumë familjen (Foto)

Për 17 vite martesë 10 fëmijë, njihuni me çiftin britanik që planifikojnë të zgjerojnë edhe më shumë familjen (Foto)

Milani ka marrëveshje me dy mesfushorë për në verë, Saint-Maximin dhe Herrera dyshja e re kuqezi

Milani ka marrëveshje me dy mesfushorë për në verë, Saint-Maximin dhe Herrera dyshja e re kuqezi

Cigarja elektronike i merr jetën një 25 vjeçari

Cigarja elektronike i merr jetën një 25 vjeçari

Kanë nisur përpjekjet për nxjerrjen e trupit nga rrënojat e aeroplanit që e bartte Emiliano Salan

Kanë nisur përpjekjet për nxjerrjen e trupit nga rrënojat e aeroplanit që e bartte Emiliano Salan

Zyrtare: Lionel Messi mban stërvitjen, ftohet nga Valverde për El Clasico

Zyrtare: Lionel Messi mban stërvitjen, ftohet nga Valverde për El Clasico

Chrome do të kujdeset për sigurinë e fjalëkalimeve tuaja

Chrome do të kujdeset për sigurinë e fjalëkalimeve tuaja

Si të mësoni a ju kanë sulmuar parazitët e zorrëve

Si të mësoni a ju kanë sulmuar parazitët e zorrëve

Interi sa shumë dështime në bankë në nëntë vite: Pas largimit të Mourinhos, kanë dështuar 11 trajnerë

Interi sa shumë dështime në bankë në nëntë vite: Pas largimit të Mourinhos, kanë dështuar 11 trajnerë

I riu planifikon të paditë prindërit në gjykatë: Më sollën në jetë pa më pyetur

I riu planifikon të paditë prindërit në gjykatë: Më sollën në jetë pa më pyetur

Costa në listën e të lënduarve të Juves

Costa në listën e të lënduarve të Juves

7 gabime në Instagram që mund të shkatërrojnë biznesin tuaj

7 gabime në Instagram që mund të shkatërrojnë biznesin tuaj

Marotta: Kurrë nuk e kam shkarkuar asnjë trajner në 22 vite karrirrë

Marotta: Kurrë nuk e kam shkarkuar asnjë trajner në 22 vite karrirrë

Facebook Messenger sjell funksionin që përdoruesit e kanë kërkuar aq shumë

Facebook Messenger sjell funksionin që përdoruesit e kanë kërkuar aq shumë

Mino Raiola mund ta parandalojë transferimin e De Ligt te Barcelona

Mino Raiola mund ta parandalojë transferimin e De Ligt te Barcelona

Boateng zbulon shumë gjëra: Loja me Messin, fëmijëria me para, Anglia, lindja e fëmijës së parë dhe racizmi

Boateng zbulon shumë gjëra: Loja me Messin, fëmijëria me para, Anglia, lindja e fëmijës së parë dhe racizmi