Liverpool mposht Tottenhamin në Londër dhe vijon shkëputjen në krye

11.01.2020 22:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Liverpool mposht Tottenhamin në Londër dhe vijon shkëputjen në krye

Liverpool vijon të jetë i pathyeshëm në kampionatin anglez, pasi ia doli të marrë 3 pikët edhe në transfertën e vështirë ndaj Tottenhamit, duke u shkëputur edhe më shumë në krye të renditjes dhe duke i shkuar më pranë titullit kampion.

Në kryesfidën e javës së 22-të të Premier Leagues, “The reds” ia dolën të marrin 3 pikë në Londër, teksa sfida përballë “Spurs”-ave të Jose Mourinhos u vendos nga një gol i sulmuesit brazilian Roberto Firmino në pjesën e parë të takimit.

Sfida e zhvilluar në Londër ishte mjaft e luftuar dhe spektakolare për të dy ekipet, me Liverpool që u shfaq superior në 45-minutëshin e parë dhe Tottenham që ishte më kërkues në pjesën e dytë, por sulmuesit e “Spurs” nuk u treguan të saktë në mundësitë e krijuara.

Kjo ishte fitorja e 20 në 21 ndeshje të zhvilluara këtë sezon nga Liverpool, që tani ngjitet në kuotën e 61 pikëve nga 63 të mundshme, ndërsa Tottenham nuk fiton prej 3 javësh dhe mbetet në kuotën e 30 pikëve, por tani plot 9 pikë larg zonës Champions.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Blleki paralajmëron publikun për një kryevepër të Llunit

Blleki paralajmëron publikun për një kryevepër të Llunit

6 mënyra për t’u shëruar nga trauma emocionale

6 mënyra për t’u shëruar nga trauma emocionale

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Periudha e horoskopit javor nga 20 – 27 janar

Periudha e horoskopit javor nga 20 – 27 janar

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Studimi: Burrat që kontrollohen nga gratë jetojnë më gjatë!

Studimi: Burrat që kontrollohen nga gratë jetojnë më gjatë!

Kontrolla mashkullore per parandalimin e shtatzanisë

Kontrolla mashkullore per parandalimin e shtatzanisë

S’e kemi ditur, Genc Prelvukaj qenka fans i këtij ekipi të Premier Ligës

S’e kemi ditur, Genc Prelvukaj qenka fans i këtij ekipi të Premier Ligës

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Chicharito largohet nga Sevilla, Sarah Kohan surprizon fansat e ekipit të ri (Foto)

Chicharito largohet nga Sevilla, Sarah Kohan surprizon fansat e ekipit të ri (Foto)

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin