Lista Serbe e quan “politike” diskutimin për shitjen e IPKO-s

21.07.2020 14:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lista Serbe e quan “politike” diskutimin për shitjen e IPKO-s

Nënkryetari i parë i Komisionit parlamentar për Ekonomi, Zoran Mojsiloviq nga radhët e Listës Serbe ka thënë se askush nuk ka informata zyrtare për interesimin ose negociatat e Telekomit të Serbisë për blerjen e IPKO-s.

Derisa tha se këto diskutime nga kolegët e tij deputet janë politike, ka pyetur bordin në këtë raportim se a është vetëm Telekom Serbia në garë për IPKO.

“Unë e kuptoj se këto diskutime janë politike. Por më intereson të dijë a është i vetmi Telekomi i Serbisë që ka shpreh interesim për IPKO-n”, ka pyetur Mojsiloviq.

Anëtari i bordit të ARKEP Hazir Hajadri iu është përgjigjur deputetit në fjalë bazuar në raportimet në media.

“Operatori serb ka ofruar 155 milionë euro për blerjen e IPKO-s dhe është operatori më serioz. Por, këto informata i kemi vetëm nga ato që kanë qarkulluar në media”, tha Hajdari.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lista Serbe e quan “politike” diskutimin për shitjen e IPKO-s

Lista Serbe e quan “politike” diskutimin për shitjen e IPKO-s

Musliu për vizitën e Von Cramon në Hagë: Skandaloze dhe e paprecedentë

Musliu për vizitën e Von Cramon në Hagë: Skandaloze dhe e paprecedentë

Në “Forumin e liderëve” vetëm LDK, AAK dhe AKR

Në “Forumin e liderëve” vetëm LDK, AAK dhe AKR

Nëse cenohet siguria kombëtare bien poshtë ligjet e ARKEP-it

Nëse cenohet siguria kombëtare bien poshtë ligjet e ARKEP-it

Gllogoc – Aksident trafiku me fatalitet

Gllogoc – Aksident trafiku me fatalitet

Rrahje në Prishtinë – Policia në vendngjarje gjen një karikator të armës dhe 7 fishekë

Rrahje në Prishtinë – Policia në vendngjarje gjen një karikator të armës dhe 7 fishekë

Prishtinë – Kërcënojnë një person me armë, i grabisin para kesh dhe telefonin

Prishtinë – Kërcënojnë një person me armë, i grabisin para kesh dhe telefonin

Revolucion tek Vushtrria, klubi hapë konkurs pune për 28 pozita

Revolucion tek Vushtrria, klubi hapë konkurs pune për 28 pozita

Hoti priti kryetarin e Grupit parlamentar të PS-së, z. Taulant Balla – biseduan për bashkëpunimin e gjithanshëm ndërmjet dy vendeve tona

Hoti priti kryetarin e Grupit parlamentar të PS-së, z. Taulant Balla – biseduan për bashkëpunimin e gjithanshëm ndërmjet dy vendeve tona

Kurti e Veseli nuk shkojnë te Hoti, takimi i liderëve në ora 12:00

Kurti e Veseli nuk shkojnë te Hoti, takimi i liderëve në ora 12:00

Basha pas takimit me Ahmetin: Asgjë nuk mund të njollosë luftën çlirimtare

Basha pas takimit me Ahmetin: Asgjë nuk mund të njollosë luftën çlirimtare

Hoxhaj i reagon ashpër Viola von Cramon-it: Shkuarja juaj në Hagë, ndërhyrje politike

Hoxhaj i reagon ashpër Viola von Cramon-it: Shkuarja juaj në Hagë, ndërhyrje politike

Doktori i parë që humb betejën me COVID-19

Doktori i parë që humb betejën me COVID-19

Prokurori i Shtetit reagon ndaj pretendimeve të Grupit për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) lidhur me Telekomin

Prokurori i Shtetit reagon ndaj pretendimeve të Grupit për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) lidhur me Telekomin

Ndërroi jetë veterani i UÇK-së Shpejtim Hazrolli

Ndërroi jetë veterani i UÇK-së Shpejtim Hazrolli

Sinjalet e “përziera” të PDK-së për të ardhmen e Qeverisë

Sinjalet e “përziera” të PDK-së për të ardhmen e Qeverisë