Lirohet avokati që publikoi rastin e vajzës nga Drenasi: Kam pasur trajtim çnjerëzor në burg

05.06.2019 15:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lirohet avokati që publikoi rastin e vajzës nga Drenasi: Kam pasur trajtim çnjerëzor në burg

Gazmend Halilaj, avokati që e denoncoi rastin e abuzimit seksual me nxënësen nga Drenasi, sot është liruar nga arresti shtëpiak.

Halilaj ka konfirmuar për Express se sot ka marrë vendimin ku thuhet se ai është liruar edhe nga arresti shtëpik.

Ai tha se ka mbetur vetëm masa e paraqitjes në Polici që sipas tij ka qenë kërkesë e tyre me qëllim që t’i tregojnë Prokurorisë se janë për bashkëpunim.

“Po, jam liruar nga arresti shtëpiak. Tash do të paraqitem në polici”, ka treguar Halilaj për Express. Ai thotë se për vendimin e Gjykatës për arrest shtëpiak është ankuar në Gjykatën e Apelit.

Kjo e fundit ka marrë vendim që ta rrënojë masën e dhënë për arrestin shtëpiak. Vendimin për heqjen e kësaj mase, Halilaj e ka marrë nga Gjykata e Apelit.

Tutje ai për Express, ka treguar se derisa ishte në Paraburgim pa pasur trajtim c’njerëzor nga ana e zyrtarëve policoe.

“Që tre muaj jam mbajtur mbyllë. Tash jam liruar. Nuk ka përfundua komplet procedura. Dëmet që mu më janë shkaktuar janë të mëdha.  Më kanë marrë në burg, e më kanë bërë trajtim ç’njërzor. Më kanë mbajte pa bukë pa ujë”, ka thënë Halilaj për Express.

Halilaj është avokati që e ka denoncuar rastin e abuzimit sistematik seksual ndaj nxënëses në Drenas nga profesori i saj, Shkelzen Xhekaj dhe më pas nga polici hetues Vesel Veseli.

Para një muaji, profesori Shkëlzen Xhekaj dhe polici Vesel Veseli ishin liruar në arrest shtëpiak.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haxhiu flet për Teatrin Kombëtar: Nuk duhet të ekzistojë Ministria e Kulturës

Haxhiu flet për Teatrin Kombëtar: Nuk duhet të ekzistojë Ministria e Kulturës

Diçka misterioze në vendin më të varfër të Afrikës

Diçka misterioze në vendin më të varfër të Afrikës

Këngëtari emërohet president i klubit Hajvalia 2020, i kthehet futbollit

Këngëtari emërohet president i klubit Hajvalia 2020, i kthehet futbollit

Juventusi e duan Neymarin në skuadër për ta krijuar një dyshe të frikshme me Cristiano Ronaldon

Juventusi e duan Neymarin në skuadër për ta krijuar një dyshe të frikshme me Cristiano Ronaldon

Sali Ahmeti: Të infektuarit me COVID-19, në Klinikën Infektive në tri ditët e fundit asnjë pacientë i ri

Sali Ahmeti: Të infektuarit me COVID-19, në Klinikën Infektive në tri ditët e fundit asnjë pacientë i ri

“Osmani është tepër me peshë në skenën politike që dikush të mund ta përjashtojë nga partia”

“Osmani është tepër me peshë në skenën politike që dikush të mund ta përjashtojë nga partia”

Trump, e ka akuzuar përsëri Kinën për koronavirusin, ka kërcënuar se do t’i japë fund marrëdhënieve

Trump, e ka akuzuar përsëri Kinën për koronavirusin, ka kërcënuar se do t’i japë fund marrëdhënieve

Rama me shaka: Tirana zyrtare ta dijë se me kë të flasë në Prishtinë

Rama me shaka: Tirana zyrtare ta dijë se me kë të flasë në Prishtinë

Sarusi, ka zbuluar një test shumë të shpejt të sëmundjes COVID-19, që jep një rezultat pozitiv ose negativ për 20 sekonda

Sarusi, ka zbuluar një test shumë të shpejt të sëmundjes COVID-19, që jep një rezultat pozitiv ose negativ për 20 sekonda

Kurti: Janë marrë 200 vendime për ta çkapur shtetin, luftuar korrupsionin dhe për t’i ndalur humbjet financiare

Kurti: Janë marrë 200 vendime për ta çkapur shtetin, luftuar korrupsionin dhe për t’i ndalur humbjet financiare

Ky shtet zgjat mbylljen e kufijve deri më 15 qershor

Ky shtet zgjat mbylljen e kufijve deri më 15 qershor

Presidenti: Nuk e di që Kurti ka qenë i ftuar nga Shtëpia e Bardhë. Refuzimi do të ishte një goditje për Kosovë

Presidenti: Nuk e di që Kurti ka qenë i ftuar nga Shtëpia e Bardhë. Refuzimi do të ishte një goditje për Kosovë

19-vjeçari Ilir Behluli vuan nga leukemia akute, ka nevojë për ndihmë

19-vjeçari Ilir Behluli vuan nga leukemia akute, ka nevojë për ndihmë

Test-protesta, Sveçla: Policia verifikoi numrat e parafundit të numrit personal

Test-protesta, Sveçla: Policia verifikoi numrat e parafundit të numrit personal

Tahiri: Nuk e përjashtojmë mundësinë e një koalicioni me VV’në pas zgjedhjeve të ardhshme

Tahiri: Nuk e përjashtojmë mundësinë e një koalicioni me VV’në pas zgjedhjeve të ardhshme

Sveçla thotë se Qeverinë Kurti e rrëzuan Thaçi, LDK’ja, Grenell dhe Serbia

Sveçla thotë se Qeverinë Kurti e rrëzuan Thaçi, LDK’ja, Grenell dhe Serbia