Lionel Messi: Kam refuzuar shansin të luante nën Mourinhon te Interi

25.05.2020 13:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lionel Messi: Kam refuzuar shansin të luante nën Mourinhon te Interi

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, e kishte refuzuar mundësinë që t’i bashkohej Interit në vitin 2008. Kështu ka thënë ish-drejtori teknik i klubit, Marco Branca.

Argjentinasi, i cili ka luajtur vetëm për Blaugranët, ka edhe një vit kontratë me katalunasit, ashtu që në muajt e fundit është spekuluar për një transferim të mundshëm në Giuseppe Meazza.

Branca ka treguar se Nerazzurrët ishin përpjekur ta transferonin Messin para 12 viteve dhe i kishin bërë ofertë shumë më të mirë se ajo që kishte te Barca, mirëpo ai refuzoi të largohej.

Lionel Messi, fotomontazh me fanellën e Interit

“Ne bëmë ofertë për të, mirëpo Messi refuzoi që të qëndronte te Barcelona”, ka deklaruar ai për TMË Radio, transmeton Marca.

“Ai ishte shumë falënderues për Barcelonën dhe aspekti ekonomik jo gjithmonë vjen i pari. Jo gjithçka ka të bëjë me paratë”, ka shtuar Branca.

Oferta e Interit kishte ndodhur në kohën kur Jose Mourinho ishte trajner i klubit (2008-2010), kur ndodhi e tripleta e famshme e klubit italian.

Jose Mourinho me trofeun e Ligës së Kampionëve në vitin 2010 (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Messi depërtoi në skuadrën e Barcelonës si 17 vjeçar nën drejtimin e Frank Rijkaard (në sezonin 2004/2005) dhe që atëherë i ka fituar 34 tituj të mëdhenj, në mesin e tyre, 10 La Liga dhe katër Liga të Kampionëve.

Në aspektin individual, e ka fituar gjashtë herë Topin e Artë duke i shënuar 627 gola në 718 ndeshje për gjigantin spanjoll. /Telegrafi/

Lionel Messi e ka fituar gjashtë herë Topin e Artë (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


146 raste aktive, në Pejë ankohen se IKSHPK po vonon rezultatet e testimeve

146 raste aktive, në Pejë ankohen se IKSHPK po vonon rezultatet e testimeve

Chelsea e mund Norwichin, kualifikimi në Ligën e Kampionëve gjithnjë e më afër

Chelsea e mund Norwichin, kualifikimi në Ligën e Kampionëve gjithnjë e më afër

Veliu: Do të angazhohem për më të mirën në luftën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit

Veliu: Do të angazhohem për më të mirën në luftën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit

Qeveria Trump tërhiqet nga vendimi për të privuar nga vizat studentët e huaj

Qeveria Trump tërhiqet nga vendimi për të privuar nga vizat studentët e huaj

Ndalohen 60 persona pa maska në kryeqytet, gjobat nisin nga 500 euro

Ndalohen 60 persona pa maska në kryeqytet, gjobat nisin nga 500 euro

Hyseni: Aleanca Surroi–Kurti dhe VV në emër të keqqeverisjes lufton UÇK-në

Hyseni: Aleanca Surroi–Kurti dhe VV në emër të keqqeverisjes lufton UÇK-në

​Daut Haradinaj: Zyrtarë të qeverisë Kurti janë takuar fshehtas me zyrtarë serbë, le ta pyesin AKI-në iu tregon

​Daut Haradinaj: Zyrtarë të qeverisë Kurti janë takuar fshehtas me zyrtarë serbë, le ta pyesin AKI-në iu tregon

Edhe 13 viktima nga COVID-19, në 24 orët e fundit në Serbi

Edhe 13 viktima nga COVID-19, në 24 orët e fundit në Serbi

Gucati: Gjykata Speciale po e sulmon direkt UÇK’në, jo vetëm Thaçin dhe Veselin

Gucati: Gjykata Speciale po e sulmon direkt UÇK’në, jo vetëm Thaçin dhe Veselin

Rrëfimi prekës i mjekut nga “vija e frontit” të luftës me Covid-19

Rrëfimi prekës i mjekut nga “vija e frontit” të luftës me Covid-19

Daut Haradinaj flet për aktakuzën ndaj Thaçit dhe Veselit nga Gjykata Speciale

Daut Haradinaj flet për aktakuzën ndaj Thaçit dhe Veselit nga Gjykata Speciale

Itali, regjistrohen 114 raste të reja me koronavirus

Itali, regjistrohen 114 raste të reja me koronavirus

​Zemaj akuzon Vitinë se bleu barna me çmim 500 % më shtrenjtë, lëndën e dërgon në prokurori

​Zemaj akuzon Vitinë se bleu barna me çmim 500 % më shtrenjtë, lëndën e dërgon në prokurori

Trump dhe Erdogan diskutojnë për situatën në Libi

Trump dhe Erdogan diskutojnë për situatën në Libi

Macron premton 100 miliardë euro shtesë për rimëkëmbjen ekonomike

Macron premton 100 miliardë euro shtesë për rimëkëmbjen ekonomike

​217 pacientë me Covid-19 në oksigjenoterapi, 11 të intubuar

​217 pacientë me Covid-19 në oksigjenoterapi, 11 të intubuar