Linçimi akt i turpshëm i të gjithë atyre që e bëjnë!

04.05.2020 18:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Linçimi  akt i turpshëm i të gjithë atyre që e bëjnë!

Nga Emrush Thaçi

Të nderuar qytetar të Republikës së Kosovës!
Kosova është përballë shumë sfidave:

1. COCID 19, ballafaqim me një pandemie e cila kërkon discipline;

2. Jemi para një kollapsi ekonomik, para falimentimit si shtet;

3. Para një rrugëtimi të pasigurt politikë me lider të të gjitha partive të ngritur në forma dhe kauza aspak reale (frejshme) për të qenë një lider, duke shtypur të diturin dhe duke ecur mbi të “verbërit” ata që besojnë në premtime boshe të politikave të analfabetëve politikë!

4. Jemi para një sfide ku bisedimet janë të pashmbangëshme me armikun e përbetuar, i cili ka ditur që në këtë kohë ta shtri ndikimin aq mirë në politikën e Kosovës, ku projektuesit e kësaj janë vetë politika e Kosovës e menaxhuar nga të paditurit dhe të pabesët (të gjithë pa dallim);

5. Brenda Kosovës janë aq shumë musafir të pa ftuar, që duan ta rrënojnë shtetin ton, e ne po bëjmë sehir, e po merremi me hajgarellëk politik se kush po del me i fort në fund të ditës;

6. Asnjëherë nuk ishin në gjendje të kenë një unitet për cështje të shtetit, andaj në këtë situate ku edhe jemi katandisur do duhej të ikin në shtëpi të gjithë të ju lëshon rrugen atyre që vërtet kanë guximin dhe sinqeritetin që vërtet e duan shtetin dhe popullin e tyre, e këta….kanë bërë përqarje sa që qytetarët janë ndarë në disa grupime politike duke linuçar njëri tjetrin në baza politike pa llogaritur dëmin që mund të ketë dhe do të ketë Kosova;

7. Asnjëherë nuk patëm një prokurori apo gjykatë efiakse e cila ndjek, të gjitha të bëmet që po i bëhen këtij shteti e populli i cili është nënë mëshirën e qiellit…

Të nderuar qytetarë të Kosovës ndalëni linçimet, ndaleni gjuhen e urrejtjes, denoni keqëbërësit përmes votës së juaj, mendone njëherë që partit politike janë një rrjedhë e një lumi të turbullt që nuk pihet por vetëm ju zhytëni në të e për tu pastru duhet gjenerata, e njejta situatë sikur ata që aq shumë e deshën dhe punuan për ish regjimin famëkeq dhe sot me njëqind veprime spo munden të pastrohen se nuk ka rrjedhë lumi, as detërgjent që i pastron!

Të nderuar qytetarë të Kosovës e gjithë elita politike pa prejashtim kanë kauza të rrejshme, janë të djallëzuar, kanë premtime të rrejshmë, shikoni njëherë kush na përfaqëson në kuvend njërëz të cilët shumica nga ta janë analfabetë politikë!

Me respekt
Emrush Thaçi

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nga Enver Dugolli: Presidenti Thaçi sot paska vizituar burgun e Dubraves! Pse me 25 maj? Pse pas 21 viteve?

Nga Enver Dugolli: Presidenti Thaçi sot paska vizituar burgun e Dubraves! Pse me 25 maj? Pse pas 21 viteve?

Nga Muhamet Shala: Si e fitoi luftën në vetëm gjashtë ditë gjenerali gjenial Moshe Dayan

Nga Muhamet Shala: Si e fitoi luftën në vetëm gjashtë ditë gjenerali gjenial Moshe Dayan

Ja la emrin vajzës Republikë, u burgos dhe më pas u ekzekutua në Burgun e Dubravës nga forcat serbe

Ja la emrin vajzës Republikë, u burgos dhe më pas u ekzekutua në Burgun e Dubravës nga forcat serbe

The Times: Ekipi i Thaçit thotë se ai s’i frikësohet Speciales, rivalët të kundërtën

The Times: Ekipi i Thaçit thotë se ai s’i frikësohet Speciales, rivalët të kundërtën

Nga Lirim Gashi: Pse duhet të Rimëkëmbet Social Demokracia?

Nga Lirim Gashi: Pse duhet të Rimëkëmbet Social Demokracia?

Nga Mark Marku: Një front qëndrese qytetare kundër diktaturës së mafias

Nga Mark Marku: Një front qëndrese qytetare kundër diktaturës së mafias

Hafizi që i zmbrapsi bullgarët nga Prishtina

Hafizi që i zmbrapsi bullgarët nga Prishtina

Stadi i trendëve ekonomike post covid, dhe rendi i krijuar në të ardhmen

Stadi i trendëve ekonomike post covid, dhe rendi i krijuar në të ardhmen

Në negociatat me Serbinë rreziku kryesor për Kosovën e ka emrin Hashim Thaçi

Në negociatat me Serbinë rreziku kryesor për Kosovën e ka emrin Hashim Thaçi

Nga Driton Smakaj: Një politikë në dakordim të plotë me SHBA-të nuk përbën servilizëm!

Nga Driton Smakaj: Një politikë në dakordim të plotë me SHBA-të nuk përbën servilizëm!

Nga Fahri Xharra: Koptët e Egjyptit dhe shqiptarët

Nga Fahri Xharra: Koptët e Egjyptit dhe shqiptarët

Në prag të Luftës së Ftohtë!

Në prag të Luftës së Ftohtë!

Berisha: Po, cili, intelektual?

Berisha: Po, cili, intelektual?

Sovraniteti formë demokratike që buron nga populli

Sovraniteti formë demokratike që buron nga populli

Çka jeni hallakatë?

Çka jeni hallakatë?

Ng Driton Smakaj: Letër elektronike Gjergj Kastriotit!

Ng Driton Smakaj: Letër elektronike Gjergj Kastriotit!