Limaj thotë se është në mbështetje të bashkëluftëtarëve në Hagë 24 orë në ditë

25.12.2020 20:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Limaj thotë se është në mbështetje të bashkëluftëtarëve në Hagë 24 orë në ditë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka vazhdar tubimet me strukturat drejtuese të Nismës në qytetin e Prizrenit.

Limaj me këtë rast ka ftuar strukturat e Nismës të mobilizohen fuqishëm në mbrojtje të vlerave tona kombëtare të cilat po rrezikohen.

Ai ka thënë se asnjëherë vendi ynë nuk ka qenë më i atakuar nga të gjitha anët.

“Sot janë çuar në këmbë njerëz të ndryshëm, një pakicë dhe po synon t’i rrënojë themelet e shtetit. Sot është lluks me fol për tema të nevojave të ndryshme që i kemi, sepse ajo që po vjen rrezikon ta humbë atë që e kemi. Sot po rrezikohet vendi ynë, kur vihet në pikëpyetje vendi ynë krejt tjerat lihen anash. Shqiptarët në periudha të ndryshme kanë ditur të vendosin interesin shtetëror para atij personal”, ka thënë ndër të tjera Limaj në Prizren.

Më tutje, ai ka thënë se sot është momenti më u ngritë e më i dal në mbrojtje të shtetit, duke shtuar se sot fytyra e parë e UÇK-së është në Hagë.

“Ai i ka dhënë zë lirisë së Kosovës. Sot një pakicë po thonë sa mirë po frymon Prishtina pas shkuarjes në Hagë të çlirimtarëve. Ata nuk janë në Hagë për qeverisjen e tyre, por ata janë në Hagë për periudhën e luftës 98-99 dhe për këtë pjesë na kanë prapa 24h. Kur është në pyetje liria e Kosovës vlerat e këtij shteti nuk më intereson politika. Unë për këtë do të angazhohem në mbrojtje të këtyre themeleve”, ka theksuar Limaj.

Lideri i Nismë thotë se është koha të ngritëmi në këmbë në mbrojtje të historisë dhe lirisë tonë.

Ai ka ftuar të gjithë patriotët dhe burrat e mirë të këtij vendi të angazhohen në këtë vizion i cili është vizioni i tij dhe Nismës Socialdemokrate.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dritan Abazoviqi merret në pyetje nga policia

Dritan Abazoviqi merret në pyetje nga policia

Ritmi i vaksinimit: Shqipëria e para, Kosova e parafundit

Ritmi i vaksinimit: Shqipëria e para, Kosova e parafundit

Mediat austriake: Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në

Mediat austriake: Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në

Moti për dy ditët e ardhshme

Moti për dy ditët e ardhshme

Përgatitet padi ndaj Ministrisë së Shëndetësisë

Përgatitet padi ndaj Ministrisë së Shëndetësisë

Gastronomët protestojnë kundër masave në Maqedoninë e V.

Gastronomët protestojnë kundër masave në Maqedoninë e V.

Sveçla takohet me Orlandon, flasin për luftimin e krimit të organizuar

Sveçla takohet me Orlandon, flasin për luftimin e krimit të organizuar

Sindikata kërkon shkarkimin e Bordit të RTK-së

Sindikata kërkon shkarkimin e Bordit të RTK-së

Shqipëria siguron nga BE edhe 145 mijë doza të vaksinës Pfizer

Shqipëria siguron nga BE edhe 145 mijë doza të vaksinës Pfizer

Ministri gjerman: Vaksinat për Ballkanin Perëndimor janë dëshmi solidariteti

Ministri gjerman: Vaksinat për Ballkanin Perëndimor janë dëshmi solidariteti

Osmani në takim me Abbott: Orientimi afatgjatë strategjik i Kosovës mbetet anëtarësimi në NATO

Osmani në takim me Abbott: Orientimi afatgjatë strategjik i Kosovës mbetet anëtarësimi në NATO

Merret vendim për organizimin e mësimit plotësues në arsimin parauniversitar

Merret vendim për organizimin e mësimit plotësues në arsimin parauniversitar

14 viktima dhe 442 raste të reja me COVID-19

14 viktima dhe 442 raste të reja me COVID-19

Organizohet Forumi i III-të Biznesor me Greqinë, me fokus sektorin e energjisë

Organizohet Forumi i III-të Biznesor me Greqinë, me fokus sektorin e energjisë

Aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të Komunës së Suharekës

Aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të Komunës së Suharekës

Të hënën Kuvendi mbanë seancë për vaksinat

Të hënën Kuvendi mbanë seancë për vaksinat