Limaj: S’ka marrëveshje me Serbinë pa u zgjidhur çështja e të pagjeturve

31.12.2018 15:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Limaj: S’ka marrëveshje me Serbinë pa u zgjidhur çështja e të pagjeturve

Fatmir Limaj është zotuar se tema e të pagjeturve do të jetë një nga temat e para që do të diskutohet në Bruksel me palën serbe.

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit Shtetëror për bisedime me Serbinë është zotuar se tema e të pagjeturve do të jetë një nga temat e para që do të diskutohet në Bruksel me palën serbe.

Limaj ka thënë se Serbia duhet ta kuptoj se nuk mund t’i mbajë peng familjet e të pagjeturve dhe se autoritetet e Beogradit duhet ta pranojnë zbardhjen e fatit të pagjeturve.

“Ne do të kemi komisionin përkatës për të pagjeturit, do të jetë temë e veçantë, do të kemi drejtues që do ta drejtojnë këtë. Specifike për këtë temë do të ketë marrëveshje të veçantë, presim të ketë marrëveshje të veçantë për këtë temë e cila do të jetë e inkorporuar në marrëveshjen finale. Besoj që sikur të gjitha temave të tjera, edhe çështjes së të pagjeturve do të u vijë fundi nëse vijmë deri tek një marrëveshje e suksesshme gjithëpërfshirëse me Serbinë”, thotë ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


195 persona me status të viktimës së dhunës seksuale gjatë luftës

195 persona me status të viktimës së dhunës seksuale gjatë luftës

Vetëvendosje: Kanceri nuk do të thotë vdekje

Vetëvendosje: Kanceri nuk do të thotë vdekje

Merret vendim për mbylljen e sezonit të gjuetisë

Merret vendim për mbylljen e sezonit të gjuetisë

Kritikohet roli i presidentit Thaçi në procesin e dialogut

Kritikohet roli i presidentit Thaçi në procesin e dialogut

PSD tani paralajmëron se deri në mars dërgohet në Kuvend Ligji për qeverinë

PSD tani paralajmëron se deri në mars dërgohet në Kuvend Ligji për qeverinë

Mjekët ortopedë të QKUK-së zyrtarisht ndërpresin grevën, por jo edhe kirurgët

Mjekët ortopedë të QKUK-së zyrtarisht ndërpresin grevën, por jo edhe kirurgët

Ahmeti pas deklaratave të Vuçiqit: Mendimet e tij s’kanë peshë juridike

Ahmeti pas deklaratave të Vuçiqit: Mendimet e tij s’kanë peshë juridike

PSD do ta votojë mocionin e mundshëm kundër Qeverisë

PSD do ta votojë mocionin e mundshëm kundër Qeverisë

Daçiq: Marrëveshja me Kosovën duhet arritur gjatë mandatit të Trumpit

Daçiq: Marrëveshja me Kosovën duhet arritur gjatë mandatit të Trumpit

Sylejman Selimi vizitoi sot Ministrinë e Mbrojtjes dhe FSK-në

Sylejman Selimi vizitoi sot Ministrinë e Mbrojtjes dhe FSK-në

Perëndimi kundër debatit për Kosovën në Këshillin e Sigurimit

Perëndimi kundër debatit për Kosovën në Këshillin e Sigurimit

Pesë faktorët nga të cilët varet korrigjimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë

Pesë faktorët nga të cilët varet korrigjimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë

AAK-ja prish koalicionin me AKR-në në Mitrovicë

AAK-ja prish koalicionin me AKR-në në Mitrovicë

Ministri Gashi: Uroj që filmi ‘Në mes’ të arrijë ndonjë çmim në ‘Berlinale’

Ministri Gashi: Uroj që filmi ‘Në mes’ të arrijë ndonjë çmim në ‘Berlinale’

Selimi viziton Mustafën në shtëpi

Selimi viziton Mustafën në shtëpi

Veseli uron nisjen e procesit mësimor, kërkon ngritjen e cilësisë në arsim

Veseli uron nisjen e procesit mësimor, kërkon ngritjen e cilësisë në arsim