Limaj premton mbështetje për prodhuesit vendor

22.09.2017 15:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Limaj premton mbështetje për prodhuesit vendor

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Fatmir Limaj gjatë takimit me drejtuesit e organizatës “Klubi i Prodhuesve të Kosovës”, u premtoi mbështetjen e Qeverisë, duke theksuar se do të gjejnë rrugë dhe forma të bashkëpunimit me qëllim të stimulimit, krijimit të lehtësirave dhe mundësive që prodhuesit vendor ta kujdesin dhe respektin e Qeverisë.

Në këtë takim, anëtarët e klubit e kanë njoftuar zëvendëskryeministrin Limaj me angazhimet, punën, rezultatet, por edhe shqetësimet dhe problemet me të cilat ballafaqohen sot prodhuesit e Kosovës.

“Ne jemi këtu për t’ju ofruar të gjitha lehtësitë dhe mundësitë që i ka shteti i Kosovës, që është obligim i Qeverisë, me qëllim të rritjes së kapaciteteve tona prodhuese, shtimit të vendeve të reja të punës dhe ju siguroj se do ta keni mbështetjen e fuqishme të Qeverisë për t’i hapur një perspektivë të re zhvillimit të vendit tonë, sidomos sektorit të prodhimit”, tha zëvendëskryeministri Limaj.

Ai po ashtu, tha se mbështetja e fuqishme e prodhuesve vendor do të jetë prioritet, përmes së cilës do të krijohet mirëqenia, ndihmohet paketa sociale dhe mbi të gjitha buxheti dhe fuqia ekonomike e Kosovës vjen duke u rritur.

Kryetari i Klubit të Prodhuesve, Astrit Shabani, u shpreh i bindur se kërkesat e tyre do të jenë të realizueshme, duke theksuar se tashmë ka ardhur koha që t’i jepet rëndësi prodhimit dhe prodhuesve vendor.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Daçiq po mendon t’ia japë notat e tërheqjes së njohjeve Pacollit”

“Daçiq po mendon t’ia japë notat e tërheqjes së njohjeve Pacollit”

Thaçi: Kosova po e humb momentin për arritje të marrëveshjes me Serbinë

Thaçi: Kosova po e humb momentin për arritje të marrëveshjes me Serbinë

Britania gjobit firmën Facebook

Britania gjobit firmën Facebook

Qytetarët detyrohen të prisni në radhë në pikat kufitare Dheu i Bardhë dhe Merdare

Qytetarët detyrohen të prisni në radhë në pikat kufitare Dheu i Bardhë dhe Merdare

Fajon: BE duhet të sigurohet që Kosova është e gatshme për liberalizim

Fajon: BE duhet të sigurohet që Kosova është e gatshme për liberalizim

Arrestohet pronari i kompanisë që mashtroi qindra kosovarë me bileta të rrejshme

Arrestohet pronari i kompanisë që mashtroi qindra kosovarë me bileta të rrejshme

NATO riafirmon qëndrimin e aleancës rreth nenit 5

NATO riafirmon qëndrimin e aleancës rreth nenit 5

Policia jep detaje, dy persona të lënduar nga aksidenti i rëndë në Skenderaj

Policia jep detaje, dy persona të lënduar nga aksidenti i rëndë në Skenderaj

Kina përballë tarifave të tjera amerikane

Kina përballë tarifave të tjera amerikane

E konfirmuar: Nafta më shtrenjtë për 14 centë në krahasim me vitin e kaluar

E konfirmuar: Nafta më shtrenjtë për 14 centë në krahasim me vitin e kaluar

Taktizimet para finales së dialogut

Taktizimet para finales së dialogut

Gjyqtarët e Kushtetueses refuzuan t’i marrin pagat pa rritje

Gjyqtarët e Kushtetueses refuzuan t’i marrin pagat pa rritje

Liu Xia vendoset në Gjermani

Liu Xia vendoset në Gjermani

Një tjetër aksident i rëndë në Skenderaj

Një tjetër aksident i rëndë në Skenderaj

Daçiq ia ka frikën Pacollit, udhëton fshehtas dhe e jep “lajmin” për liberalizimin e vizave!

Daçiq ia ka frikën Pacollit, udhëton fshehtas dhe e jep “lajmin” për liberalizimin e vizave!

Afganistan, disa të vrarë në një ndërtesë qeveritare

Afganistan, disa të vrarë në një ndërtesë qeveritare