Limaj: Haga ka qenë çmim për të cilin e kam ditur se duhet të paguhet

14.09.2019 22:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Limaj: Haga ka qenë çmim për të cilin e kam ditur se duhet të paguhet

Kandidati i koalicionit Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj ka thënë se ka marrë vendimin për të garuar për këtë pozitë pasi që e ka ndier vetën të gatshëm se mund ta marrë timonin për ta drejtuar vendin.

Ai ka thënë se çmimin e lirisë e ka ndier se Kosova duhet ta paguajë në ndonjë formë, njofton Klan Kosova.

“E kam parë një çmim që duhet ta pagujamë si Kosovë, Haga për shembull. Dikush është dashur të shkojë atje. Fati ka qenë që të jem unë. Ka qenë një pjesë e çmimit që duhet paguar dhe kjo nuk ka qenë asgjë në krahasim me çlirimin”, ka thënë Limaj.

“Në Hagë ka qenë dashur t’i kenë profilet. Çlirimi i Kosovës ka ardhur më shpejt se që kam menduar. Nuk kam menduar se mund ta shoh vëllain tim të lirë. Kam heq dorë nga mundësia për ta parë Kosovën e lirë, nga mundësia për t’i parë fëmijët që të rriten në lirë dhe për ta parë vëllain dhe babain. Të gjitha këto pavarësisht se unë kam heq dorë nuk ka heq dorë Zoti”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mesazhet e fundit që la Shqipdon Aliu para se të vdiste

Mesazhet e fundit që la Shqipdon Aliu para se të vdiste

Rama: Gratë dhe vajzat janë më pak të korruptuara se burrat

Rama: Gratë dhe vajzat janë më pak të korruptuara se burrat

“Der Spiegel”: Rama mban pushtetin përmes krimit të organizuar

“Der Spiegel”: Rama mban pushtetin përmes krimit të organizuar

Nusret Pllana: Dashtë zoti ndodh mrekullia e më fton Gjykata Speciale

Nusret Pllana: Dashtë zoti ndodh mrekullia e më fton Gjykata Speciale

Akademia Diplomatike fillon trajnimin intensiv për diplomatë të rinj

Akademia Diplomatike fillon trajnimin intensiv për diplomatë të rinj

Johnson kërcënon me zgjedhje dhe tërheqjen e ligjit për Brexit

Johnson kërcënon me zgjedhje dhe tërheqjen e ligjit për Brexit

Gjykata Speciale fton për intervistim Smajl Latifin

Gjykata Speciale fton për intervistim Smajl Latifin

Vogel: Njohja zyrtare e Kosovës nga Serbia ka qenë gjithmonë qëllimi final i BE-së

Vogel: Njohja zyrtare e Kosovës nga Serbia ka qenë gjithmonë qëllimi final i BE-së

Themelohet Task-Forca e përbashkët në mes të  Kosovës dhe së Maqedonisë së Veriut

Themelohet Task-Forca e përbashkët në mes të Kosovës dhe së Maqedonisë së Veriut

Afër 30 mijë vota me kusht dhe të personave me aftësi të kufizuara pa u numëruar

Afër 30 mijë vota me kusht dhe të personave me aftësi të kufizuara pa u numëruar

Punime në rrjet, KEDS paralajmëron qytetarët për ndërprerje të energjisë elektrike

Punime në rrjet, KEDS paralajmëron qytetarët për ndërprerje të energjisë elektrike

KPK miraton politikat e trajnimeve për prokurorë dhe stafin administrativ për vitin 2020

KPK miraton politikat e trajnimeve për prokurorë dhe stafin administrativ për vitin 2020

Ndalohen katër persona për Fajde dhe Detyrim

Ndalohen katër persona për Fajde dhe Detyrim

Shkup: Ngecjet në negociatat me BE-në dhe zgjedhjet, efekte negative në ekonomi

Shkup: Ngecjet në negociatat me BE-në dhe zgjedhjet, efekte negative në ekonomi

Konjufca zbulon se si do të ndahet pushteti në rast se arrihet koalicioni me LDK-në

Konjufca zbulon se si do të ndahet pushteti në rast se arrihet koalicioni me LDK-në

Osmani takohet me ambasadorin italian i cili shprehu gatishmërinë për përkrahjen e proceseve të rëndësishme në Kosovë

Osmani takohet me ambasadorin italian i cili shprehu gatishmërinë për përkrahjen e proceseve të rëndësishme në Kosovë