Limaj e Haradinaj s’arrijnë të dakordohen, s’ka marrëveshje për koalicion

20.08.2019 14:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Limaj e Haradinaj s’arrijnë të dakordohen, s’ka marrëveshje për koalicion

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur pas takimit që ka pasur me kreun e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limajn.

Haradinaj ka thënë se ka disponim për koalicion nga të dy palët, por që nuk ka ndonjë marrëveshje të arritur, shkruan lajmi.net

“Jemi taku me z. Limaj, nuk ka pasë mundësi me fol për koalicion me Nismën, por disponim ka, por nuk jemi dakordu për ndonjë marrëveshje”, tha Haradinaj.

Partia e këtij të fundit lidhi dje koalicion me PSD-në e Shpend Ahmetit.

Në bazë të marrëveshjes, PSD do të ketë 25 kandidatë për deputetë në listën zgjedhore, teksa bartës i listës do të jetë vet Haradinaj.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti: Jam kërcënuar unë dhe familja ime, Thaçi të japë dorëheqje

Kurti: Jam kërcënuar unë dhe familja ime, Thaçi të japë dorëheqje

Muja: Kushtetuesja vendos nesër, mendoj se procedura për zgjedhjen e qeverisë do të kthehet në fillim

Muja: Kushtetuesja vendos nesër, mendoj se procedura për zgjedhjen e qeverisë do të kthehet në fillim

Osmani: Gjendja e jashtëzakonshme u pa që s’ishte e nevojshme, Mustafa duhej të më telefononte mua

Osmani: Gjendja e jashtëzakonshme u pa që s’ishte e nevojshme, Mustafa duhej të më telefononte mua

Kurti priti Valdete Dakën, KQZ-ja e gatshme të ushtrojë autoritetin e saj

Kurti priti Valdete Dakën, KQZ-ja e gatshme të ushtrojë autoritetin e saj

Nga e marta zyrtarët policorë i kthehen orarit të punës prej 8 orëve

Nga e marta zyrtarët policorë i kthehen orarit të punës prej 8 orëve

Gjashtë raste të reja me koronavirus në Kosovë

Gjashtë raste të reja me koronavirus në Kosovë

Abdullahu: Po bëhet presion në Gjykatën Kushtetuese lidhur me vendimin për mandatarin

Abdullahu: Po bëhet presion në Gjykatën Kushtetuese lidhur me vendimin për mandatarin

​Tomë Gashi thotë se nuk e respekton vendimin e Kushtetueses nëse bie në kundërshtim me Kushtetutën

​Tomë Gashi thotë se nuk e respekton vendimin e Kushtetueses nëse bie në kundërshtim me Kushtetutën

Kurti zhvillon bisedë telefonike me Zaev

Kurti zhvillon bisedë telefonike me Zaev

Vdes 59-vjeçari nga Prizreni i diagnostifikuar me Covid-19

Vdes 59-vjeçari nga Prizreni i diagnostifikuar me Covid-19

Maqedonia Veriore nesër vendos për hapjen e kufijve

Maqedonia Veriore nesër vendos për hapjen e kufijve

Vitia: Hapja e plotë e kafeterive shqyrtohet pas 1 qershorit

Vitia: Hapja e plotë e kafeterive shqyrtohet pas 1 qershorit

Ramadani: Kosova doli shumë më mirë në pandemi se skenarët e parashikuar

Ramadani: Kosova doli shumë më mirë në pandemi se skenarët e parashikuar

Vitia konfirmon lehtësimin e masave, ky do të jetë orari i ri i lëvizjes nga data 28 maj

Vitia konfirmon lehtësimin e masave, ky do të jetë orari i ri i lëvizjes nga data 28 maj

Ujkani: Sulmi ndaj ‘IPKO’-së, mesazh negativ për investitorë̈t e huaj

Ujkani: Sulmi ndaj ‘IPKO’-së, mesazh negativ për investitorë̈t e huaj

KMDLNJ: Vdekja tragjike e Agon Musliut nga Gjilani duhet të hetohet deri në fund

KMDLNJ: Vdekja tragjike e Agon Musliut nga Gjilani duhet të hetohet deri në fund