Liga Premier është pezulluar

13.03.2020 12:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Liga Premier është pezulluar

Sezoni i Ligës Premier është pezulluar deri më 3 prill për shkak të pandemisë coronavirus.

Liga Premier thirri një takim urgjent me klubet e tij sot (e premte) në mëngjes në lidhje me ndeshjet e mbetura të këtij sezoni, përpara se të bëhej një njoftim zyrtar në orën 11:00.

Ata vendosën të pezullojnë kampionatin, duke u bërë liga e fundit nga të mëdhatë që pezullon përkohësisht sezonin.

Janë vet faqet zyrtare të Ligës Premier që kanë njoftuar për ndaljen e përkohshme të futbollit në Angli.

“Pas një mbledhje të aksionarëve sot, u vendos unanimisht që të pezullohet Liga Premier me qëllim kthimin në 4 prill, në varësi të këshillave mjekësore dhe kushteve në atë kohë”, thuhet në njoftim.

Premier League@premierleague

The Premier League, FA, EFL and WSL have collectively agreed to postpone the professional game in England

Full statement: https://preml.ge/hfjbr 

View image on Twitter

12.1K12:05 PM – Mar 13, 2020Twitter Ads info and privacy8,903 people are talking about this

Ligat kryesore në Spanjë, Itali, Francë, Portugali, Holandë dhe Irlandë janë pezulluar të gjitha, ndërsa Bundesliga gjermane dhe Ligue 1 i Francës po luhen pas dyerve të mbyllura.

Ndryshe, ekipe të shumta të Ligës Premier janë ndikuar nga përhapja globale e Covid-19.

Arsenali të enjten konfirmoi që skuadra e tyre e parë e ekipit dhe trajnerët do të izoloheshin pasi menaxheri i tyre, Mikel Arteta doli pozitiv në testin e coronavirusit.

Chelsea gjithashtu njoftoi se lojtarët e tyre janë duke u izoluar pasi reprezentuesi anglez, Callum Hudson-Odoi, gjithashtu rezultatoi pozitiv.

Edhe skuadrat tjera kanë vendosur të izolohen, ndërsa dyshohet edhe për raste tjera pozitive të coronavirusit në Ligën Premier.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Qorrolli: Pa VV-në s’mund të bëhet Qeveria, kjo mund të ndodhë vetëm nëse ajo heq dorë

Qorrolli: Pa VV-në s’mund të bëhet Qeveria, kjo mund të ndodhë vetëm nëse ajo heq dorë

Bota pp lufton kundër pandemisë Koronavirus, ndërsa 25 të rinjë britanikë organizojnë nejë me muzikë në shpi!

Bota pp lufton kundër pandemisë Koronavirus, ndërsa 25 të rinjë britanikë organizojnë nejë me muzikë në shpi!

Edhe Moska është futur në karantinë

Edhe Moska është futur në karantinë

Në Amerikë numri i të vdekurve nga coronavirusi vazhdon të rritet me shpejtësi dhe ka arritur në rreth 2500, Trump nuk merr masa rigoroze

Në Amerikë numri i të vdekurve nga coronavirusi vazhdon të rritet me shpejtësi dhe ka arritur në rreth 2500, Trump nuk merr masa rigoroze

Edhe pse në moshë të shtyerë e fiton betejë me Koronavirus 80-vjecarja në Shqipëri

Edhe pse në moshë të shtyerë e fiton betejë me Koronavirus 80-vjecarja në Shqipëri

Simptomat e para në Wuhan, Kina ka rrëfyer se si kishte filluar e gjitha rreth Koronavirusit dhe ka bërë kritika ndaj institucioneve vendore

Simptomat e para në Wuhan, Kina ka rrëfyer se si kishte filluar e gjitha rreth Koronavirusit dhe ka bërë kritika ndaj institucioneve vendore

Kurti edhe Kushtetuten e auto-poetizon!

Kurti edhe Kushtetuten e auto-poetizon!

Nga sot Presidenti do t’i ftojë krerët e partive për konsulta, Vetëvendosje kërkon zgjedhje të jashtëzakonshme

Nga sot Presidenti do t’i ftojë krerët e partive për konsulta, Vetëvendosje kërkon zgjedhje të jashtëzakonshme

Qeveria sytë kah Trusti

Qeveria sytë kah Trusti

Qeveria kërkon kredi për financimin e pakos emergjente

Qeveria kërkon kredi për financimin e pakos emergjente

A mund të krijohet Qeveri pa partinë fituese të zgjedhjeve?

A mund të krijohet Qeveri pa partinë fituese të zgjedhjeve?

Ministri gjerman gjendet i vdekur afër Frankfurtit

Ministri gjerman gjendet i vdekur afër Frankfurtit

Dr Fauci: Koronavirusi mund të vrasë deri në 200 mijë amerikanë

Dr Fauci: Koronavirusi mund të vrasë deri në 200 mijë amerikanë

Kusari: Me ose pa Veliun ministër, LDK do ta kishte inicuar mocionin

Kusari: Me ose pa Veliun ministër, LDK do ta kishte inicuar mocionin

Luigi Di Maio ‘shuplakë’ Europës: Egoizmi nuk na përket neve, Shqipëria një mësim solidariteti

Luigi Di Maio ‘shuplakë’ Europës: Egoizmi nuk na përket neve, Shqipëria një mësim solidariteti

Kurti me video-mesazh: Kjo është situata më serioze që pas luftës në Kosovë

Kurti me video-mesazh: Kjo është situata më serioze që pas luftës në Kosovë