Lidershipi i ekzekutivit të Facebook shkon në votim

01.06.2019 02:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lidershipi i ekzekutivit të Facebook shkon në votim

Një votim i cili kërkon që Mark Zuckerberg të tërhiqet nga pozicioni i drejtues i Facebook pritet të zërë vend në takimin vjetor të kompanisë.

Zuckerberg  është shef ekzekutiv i Facebook dhe kryetar i bordit drejtues. Ata që kërkojnë që ai të tërhiqet si kryetar i bordit thonë se do ta ndihmojë të fokusohet tek drejtimi i kompanisë.

Ai me shumë gjasa nuk ka për të humbur fuqinë votuese sepse zotëron 60% të saj. megjithatë përqindja e aksionerëve të cilët votojnë kundër tij mund të tregojë nëse besimin tek lidershipi i tij ka rënë.

Trillium Asset Management zotëron afro 7 milionë dollarë aksione të Facebook dhe punon me biznese të tjera të cilat kontrollojnë qindra miliona dollarë aksione të Facebook.

Kompania është një prej atyre që kërkojnë tërheqjen e Zuckerberg. Në Maj ish shef i sigurisë pranë Facebook Alex Stamos kishte kërkuar që Zuckerberg të tërhiqej nga pozicioni si CEO.

Më përpara Zuckerberg ka mbrojtur lidershipin e tij të Facebook. Në Prill ai tha se kur je duke ndërtuar diçka si Facebook, e cila është e paprecedent në botë, atëherë ka disa gjëra që nuk do të shkojnë siç duam. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë