LG shtyn debutimin e telefonit 5G

18.04.2019 00:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
LG shtyn debutimin e telefonit 5G

LG do të shtyjë lançimin e pajisjes së parë 5G, telefonit LG V50 ThinQ në Korenë e Jugut. Në një qëndrim zyrtar, kompania tha se do të shtynte debutimin që të përqendrohej tek “kompletimi” i telefoni i cili duhej të mbërrinte më 19 Prill.

LG shtoi se ishte duke punuar ngushtë me Qualcomm dhe operatorët mobil Koreano-Jugore për të përmirësuar eksperiencën 5G. Data e debutimit do të konfirmon në një njoftim të dytë tha kompania.

Rrjeti 5G i Koresë së Jugut u lançua më 3 Prill pak orë përpara se të lançohej rrjeti i operatorit Amerikan Verizon po të njëjtën ditë.

Verizon kritikoi debutimin të cilin e pa si reklamë dhënien e telefonëve 5G për një numër të vogël njerëzish të famshëm.

Rrjeti nuk ishte i disponueshëm deri më 5 Prill kur Samsung Galaxy S10 5G doli në shitje.

Nuk dihet çfarë do të thotë shtyrja e telefonit 5G të LG për pjesën tjetër të botës. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë