LG prezanton monitorët e parë në botë me kohë përgjigje 1ms

12.06.2019 14:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
LG prezanton monitorët e parë në botë me kohë përgjigje 1ms

LG prezantoi ditën e sotme ofertat më të reja për video lojërat: dy monitorë me vonesa transmetimi prej 1 milisekondë.

Monitorët janë pjesë e familjes UltraGear të LG dhe janë të parët në botë të cilët ofrojnë ekrane IPS të kësaj shpejtësie duke i sjellur më pranë paneleve TN.

Modeli më i shtrenjtë ka një panel të lakuar me këndë të gjerë dhe ekran 37.5-inç, rezolucion 3840×1600 dhe shkëlqim prej 450 nit.

Modeli i dytë ka ekran më të vogël prej 27-inç, rezolucion 2560×1440 dhe shkëlqim prej 350 nit. Duke lënë specifika mënjanë, lajmi kryesor i tyre është vonesat e përgjigjes dhe frekuenca e rifreskimi prej 144Hz për modelin e vogël deri në 175Hz për modelin e madh.

Të dy janë kompatibël me teknologjinë G-SYNC të Nvidia. Ende nuk ka asnjë lajm rreth çmimit për nuk kanë për të qenë të lirë. LG tha se porositë për modelin 27-inç fillojnë me 1 Korrik në SHBA ndërsa në Evropë në fund të vitit. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)