Lëshohen nëpër ujëvarat më të pjerrëta, çifti eksplorues nuk shpëton pa lëndime (Video)

01.04.2019 18:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lëshohen nëpër ujëvarat më të pjerrëta, çifti eksplorues nuk shpëton pa lëndime (Video)

Jesse St. Louis dhe bashkëshortja e tij Samantha, nga Kalifornia e shteteve të Bashkuara, fundjavat i kalojnë duke u lëshuar nëpër ujëvarat më të pjerrëta natyrore.

Çifti eksplorues që nuk shpëtojnë pa lëndime, thonë se ia vlen sepse përjetojnë momente shumë të këndshme dhe shohin disa prej peizazheve më të mahnitshme, transmeton Telegrafi.

“Jemi lëshuar edhe nëpër ujëvarat, ku prej nga njerëzit nuk kanë dalë të gjallë. Mundohemi të lëshohemi sa më mirë” ka thënë Louis.

Sfidë për ta, nuk është vetëm lëshimi, por edhe gjetja e ujëvarave, që zakonisht janë nëpër lokacione të qeta dhe të pazhvilluara, vështirë të t’i gjetur.

Megjithëse kanë pësuar lëndime të konsiderueshme, lëshimet e tyre i konsiderojnë si më të bukura se sa në ndonjë park lojërash. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lëshohen nëpër ujëvarat më të pjerrëta, çifti eksplorues nuk shpëton pa lëndime (Video)

Lëshohen nëpër ujëvarat më të pjerrëta, çifti eksplorues nuk shpëton pa lëndime (Video)

Arbenita Ismajli shfaqet në super formë

Arbenita Ismajli shfaqet në super formë

A është ky telefoni Oppo me kamër me zmadhim optik 10X?

A është ky telefoni Oppo me kamër me zmadhim optik 10X?

“Po vjen ministri”: Gazetarja detyrohet të largohet me shpejtësi nga pamjet e kamerës (Video)

“Po vjen ministri”: Gazetarja detyrohet të largohet me shpejtësi nga pamjet e kamerës (Video)

Gmail në Android pasurohet me Smart Compose

Gmail në Android pasurohet me Smart Compose

Aftësitë e mahnitshme të vogëlushit në sërfim, lëvizi me sukses mbi valën e dytë (Video)

Aftësitë e mahnitshme të vogëlushit në sërfim, lëvizi me sukses mbi valën e dytë (Video)

Një haker Amerikan shpallet fajtor për vjedhjen e Apple ID të yjeve të NBA dhe NFL

Një haker Amerikan shpallet fajtor për vjedhjen e Apple ID të yjeve të NBA dhe NFL

Mblidhet juria e ICT Awards 7, 110 kandidatë në garë për çmimet e mëdha të teknologjisë

Mblidhet juria e ICT Awards 7, 110 kandidatë në garë për çmimet e mëdha të teknologjisë

Dredhia e 1 Prillit e Google është loja Snake në aplikacionin Maps

Dredhia e 1 Prillit e Google është loja Snake në aplikacionin Maps

Zuckerberg kërkon ndihmën e qeverive për të monitoruar përmbajtjet online

Zuckerberg kërkon ndihmën e qeverive për të monitoruar përmbajtjet online

Zinxhiri i kafeneve ndalon përdorimin e telefonave, mysafirët të flasin më shumë mes vete (Foto)

Zinxhiri i kafeneve ndalon përdorimin e telefonave, mysafirët të flasin më shumë mes vete (Foto)

Bosi i Amazon është hakuar nga Arabia Saudite

Bosi i Amazon është hakuar nga Arabia Saudite

Apple humbet një ekzekutiv shumë të rëndësishëm

Apple humbet një ekzekutiv shumë të rëndësishëm

Kush udhëheq garën për zhvillimin e teknologjisë 5G?

Kush udhëheq garën për zhvillimin e teknologjisë 5G?

Njësiti policor përdori mburojat dhe copëzat e bukës, për të larguar një mjellmë nga rruga (Video)

Njësiti policor përdori mburojat dhe copëzat e bukës, për të larguar një mjellmë nga rruga (Video)

Huawei thirrje SHBA të tërhiqet nga sjellja e një humbësi

Huawei thirrje SHBA të tërhiqet nga sjellja e një humbësi