Leopardi afrohet, pastaj nuhatë këmbën e turistit – para se ta “çjerr me thonj” këmbën e tij (Video)

16.05.2018 14:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Leopardi afrohet, pastaj nuhatë këmbën e turistit – para se ta “çjerr me thonj” këmbën e tij (Video)

Ky është momenti i pabesueshëm kur turistët në një park safari përjetojnë një takim shumë të afërt me një leopard, takim i cili gati shkoi keq.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, pamjet e kapura në Delta Okavango në Botsvanën veriore tregojnë se si leopardi i afrohet një xhipi dhe nuhatë këmbën e turistit para se të “çjerr me thonj” – duke e lënë atë me një plagë.

I vetëdijshëm për rrezikun, shoferi i xhipit shpejt vendos për t’u arratisur.

Pastaj, leopardi mund të shihet duke u larguar nga makina – me sa duket i frikësuar nga tingujt e motorit të xhipit.

“Fillimisht pamë leopardin rreth 15 metra larg. Pastaj ai u ngrit dhe iu afrua automjetit ku isha ulur. Përfaqësuesi i parkut më tha të mos lëvizja dhe ashtu veprova. Për befasi unë nuk kisha frikë”, ka rrëfyer turisti. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Allegri: Atletico na detyroi të luajmë keq

Allegri: Atletico na detyroi të luajmë keq

Galaxy S10 5G është telefoni që askush nuk ka për ta blerë

Galaxy S10 5G është telefoni që askush nuk ka për ta blerë

Policia australiane habitet me pamjet që filmuan kamerat e sigurisë, disa besojnë se është lojë dritash – të tjerët janë të bindur se bëhet fjalë për UFO (Video)

Policia australiane habitet me pamjet që filmuan kamerat e sigurisë, disa besojnë se është lojë dritash – të tjerët janë të bindur se bëhet fjalë për UFO (Video)

Notat e lojtarëve, Schalke 2-3 Manchester City: Sterling dhe Bentaleb vlerësohen lartë

Notat e lojtarëve, Schalke 2-3 Manchester City: Sterling dhe Bentaleb vlerësohen lartë

Perime të ziera apo të paziera – çka është më mirë

Perime të ziera apo të paziera – çka është më mirë

Tifozët e Atleticos i fishkëllejnë gjatë gjithë ndeshjes, Ronaldo i ngacmon duke i treguar se sa Liga të Kampionëve i ka të fituara

Tifozët e Atleticos i fishkëllejnë gjatë gjithë ndeshjes, Ronaldo i ngacmon duke i treguar se sa Liga të Kampionëve i ka të fituara

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare platformë online për ankesat e qytetarëve

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare platformë online për ankesat e qytetarëve

Kololli ka guximin të gjuajë penalltinë në stilin ‘Panenka’ edhe në ndeshjen e dytë ndaj Napolit

Kololli ka guximin të gjuajë penalltinë në stilin ‘Panenka’ edhe në ndeshjen e dytë ndaj Napolit

Atletico Madrid – Juventus, fati evropian i skuadrave në duart e dy numrave 7-të 

Atletico Madrid – Juventus, fati evropian i skuadrave në duart e dy numrave 7-të 

Liveblog: Samsung prezanton Galaxy S10 dhe Galaxy Fold

Liveblog: Samsung prezanton Galaxy S10 dhe Galaxy Fold

NASA vihet në kërkim të UFO-ve

NASA vihet në kërkim të UFO-ve

4 pyetjet që duhet t’u bëni fëmijëve çdo natë para se të flenë

4 pyetjet që duhet t’u bëni fëmijëve çdo natë para se të flenë

Formacionet zyrtare, Schalke – Manchester City

Formacionet zyrtare, Schalke – Manchester City

Miralem Pjanic dhe Joao Cancelo në dyshim te Juventusi pak para nisjes së ndeshjes

Miralem Pjanic dhe Joao Cancelo në dyshim te Juventusi pak para nisjes së ndeshjes

Nga dita e sotme Gmail në Android vjen me një pamje ndryshe

Nga dita e sotme Gmail në Android vjen me një pamje ndryshe

Ndriçohet “Qyteti i Ndaluar”: Shfaqja e parë me drita, në pallatin e lashtë perandorak kinez (Video)

Ndriçohet “Qyteti i Ndaluar”: Shfaqja e parë me drita, në pallatin e lashtë perandorak kinez (Video)