Leo Messi e barazon Cristiano Ronaldon

18.03.2019 00:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Leo Messi e barazon Cristiano Ronaldon

Barcelona dhe Mesis kanë vazhduar me formën mbresëlënëse.

Në xhiron e 28 në La Liga, Barcelona mori pikët e plota në udhëtim te Real Betis, duke triumfuar 4-1, në një ndeshje ku shkëlqeu Lionel Messi, raporton Gazeta Express.

10-shi magjik i Barcelonës realizoi tre gola, në minutat 18’, 45’ dhe 85’, kurse golin tjetër e shënoi Luis Suarez në minutën e 63’.

Pas këtij het-triku, Messi ka shkuar në 34 tregolësh në La Liga me fanellën e Barcelonës, aq sa Cristiano Ronaldo me Real Madridit – asush si ata gjatë historisë në Spanjë.

Për të arritur 34 het-trike, Messit i janë dashur 444 ndeshje, kurse Cristiano Ronaldo (292). /Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Leo Messi e barazon Cristiano Ronaldon

Leo Messi e barazon Cristiano Ronaldon

Haradinaj: Kërcënimet e Serbisë për hyrje në veri, të ulëta dhe primitive

Haradinaj: Kërcënimet e Serbisë për hyrje në veri, të ulëta dhe primitive

Punëtorët e Trepçës, pa paga

Punëtorët e Trepçës, pa paga

Zgjedhjet në PE mund ta lëkundin pozicionin e Kosovës në raport me vizat

Zgjedhjet në PE mund ta lëkundin pozicionin e Kosovës në raport me vizat

Marrëveshja Kosovë – Serbi mund ta shfuqizojë Rezolutën 12 44

Marrëveshja Kosovë – Serbi mund ta shfuqizojë Rezolutën 12 44

Mustafa thirrje Veselit: Ku janë vendimet e mëdha, dorëhiquni ose vetëshkarkohuni

Mustafa thirrje Veselit: Ku janë vendimet e mëdha, dorëhiquni ose vetëshkarkohuni

Vucic thotë se bashkëpunëtorët e Haradinajt po tentojnë ta rrëzojnë nga pushteti

Vucic thotë se bashkëpunëtorët e Haradinajt po tentojnë ta rrëzojnë nga pushteti

Vrasjen në kazino e ka bërë një zyrtar policor, Policia e arreston

Vrasjen në kazino e ka bërë një zyrtar policor, Policia e arreston

Protestuesit para Presidencës, Vuçiq thotë se nuk do të lejojë kërcënime përmes dhunës

Protestuesit para Presidencës, Vuçiq thotë se nuk do të lejojë kërcënime përmes dhunës

Kush tjetër pos Lutfi Hazirit do t’i hyjë garës për Shef të LDK’së?

Kush tjetër pos Lutfi Hazirit do t’i hyjë garës për Shef të LDK’së?

Dëmet që sjellë bllokimi i KQZ-së nga Thaçi, sipas Lëvizjes Vetëvendosje

Dëmet që sjellë bllokimi i KQZ-së nga Thaçi, sipas Lëvizjes Vetëvendosje

Subvencionet po e bëjnë të varur ekonominë nga shteti

Subvencionet po e bëjnë të varur ekonominë nga shteti

Edhe një tjetër vrasje në Suharekë

Edhe një tjetër vrasje në Suharekë

Diplomati serb: Unë e binda Dick Martyn të shkruajë për Shtëpinë e Verdhë, jam i lumtur që Specialja po punon

Diplomati serb: Unë e binda Dick Martyn të shkruajë për Shtëpinë e Verdhë, jam i lumtur që Specialja po punon

Katër raste të rënda të gripit në QKUK

Katër raste të rënda të gripit në QKUK

Kosovarët manipulojnë popullatën australiane përmes faqeve në Facebook

Kosovarët manipulojnë popullatën australiane përmes faqeve në Facebook