Leksion Messit dhe Ronaldos

03.12.2019 13:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Leksion Messit dhe Ronaldos

“Në sport dhe në futboll nuk ka rëndësi vetëm fitorja, por edhe respektimi i shokëve dhe rivalëve tuaj.”  Kjo frazë është e Luka Modricit, që deri pak orë më parë ishte fituesi në fuqi i Topit të Artë. Kroati ishte i pranishëm në ceremoninë e zhvilluar në Paris, për t’ia dorëzuar trofenë Lionel Messit. Një gjest i duartrokitur gjatë, që lartëson figurën e Lukës së vogël.

Modric ishte i ftuar dhe nuk mungoi, duke humbur ditën e pushimit, që është shumë e shtrenjtë për të dhe familjen e tij përgjatë një sezoni të ngjeshur. Aq më tepër që nuk ishte as në listën e të nominuarve për ta fituar “Topin e Artë”. Duhej të merrte pjesë si një personazh sekondar në “shenjtërimin” e një rivali të madh, si Lionel Messi.

Ai dha shembullin fisnik, duke treguar respekt për fituesin, atë që nuk e bënë Cristiano dhe Leo vitin e kaluar, edhe pse ishin në radhët e finalistëve. Ata ishin respektivisht në vend të dytë dhe të pestë. “Kur nuk fiton, për respekt duhet të jeni atje, sepse në netët si kjo feston futbolli.”

Luka është një person plot elegancë, brenda dhe jashtë fushës, një zotëri që nderon këtë sport dhe këtë lojë.
BOTA SOT

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Periudha e horoskopit javor nga 20 – 27 janar

Periudha e horoskopit javor nga 20 – 27 janar

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Studimi: Burrat që kontrollohen nga gratë jetojnë më gjatë!

Studimi: Burrat që kontrollohen nga gratë jetojnë më gjatë!

Kontrolla mashkullore per parandalimin e shtatzanisë

Kontrolla mashkullore per parandalimin e shtatzanisë

S’e kemi ditur, Genc Prelvukaj qenka fans i këtij ekipi të Premier Ligës

S’e kemi ditur, Genc Prelvukaj qenka fans i këtij ekipi të Premier Ligës

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Chicharito largohet nga Sevilla, Sarah Kohan surprizon fansat e ekipit të ri (Foto)

Chicharito largohet nga Sevilla, Sarah Kohan surprizon fansat e ekipit të ri (Foto)

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Selena Gomez lut fansat për vendin e parë

Selena Gomez lut fansat për vendin e parë

Kate Upton flet për jetën pas lindjes së vajzës

Kate Upton flet për jetën pas lindjes së vajzës

Si e paramendojnë meshkujt femrën ideale

Si e paramendojnë meshkujt femrën ideale