Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

06.03.2019 04:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Telefonët me ekrane që palosen dominuan titujt e lajmeve javën e kaluar duke filluar që me Galaxy Fold.

Në vazhdën e këtij trendi, Lego tashmë ka vendosur ti “kundërpërgjigjet” telefonit Galaxy. Në një cicërimë në rrjetin social Twitter kompania tregoi “Lego Fold” i veshur në stilin e marketingut të Samsung.

Lego thotë se pajisja e saj mund atë të Samsung sepse ka ekran të jashtëm 5-inç i cili hapet në një tablet 11-inç. Tek Galaxy Fold këto ekrane janë 4.6-inç dhe 7.3-inç respektivisht.

Lego gjithashtu thotë se modeli Fold ka jetëgjatësi baterie më të mirë sesa Galaxy Fold. Kompania premton se pajisjes së saj nuk i mbaron bateria kurrë.

I vetmi drejtim ku Samsung triumfon është padyshim materiali i ndërtimit. Samsung ka përdorur alumin ndërsa Lego plastikë. Gjithashtu sistemi operativ Android 9 Pie ofron më shumë sesa blloqet e Lego.

Së fundit tableti i Samsung kushton 2,000 dollarë ndërsa versioni i Lego Fold vetëm 69.99 dollarë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Aplikacioni Mail në Windows 10 pajiset me “Dark Mode”

Aplikacioni Mail në Windows 10 pajiset me “Dark Mode”

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Miomët e mitrës

Miomët e mitrës

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)

Corning po punon një xham fleksibël për të zëvendësuar plastikën tek smartfonët me ekrane me palosje

Corning po punon një xham fleksibël për të zëvendësuar plastikën tek smartfonët me ekrane me palosje

Ushqimet me sasi të lartë të kolesterolit nuk shkaktojnë sëmundje të zemrës

Ushqimet me sasi të lartë të kolesterolit nuk shkaktojnë sëmundje të zemrës

Shkrepi në momentin e duhur, fotografoi pilotin e aeroplanit ushtarak që shikonte drejt tij (Foto)

Shkrepi në momentin e duhur, fotografoi pilotin e aeroplanit ushtarak që shikonte drejt tij (Foto)

Misteri që rrethon QuadrigaCX, zbulohen bosh portofolët e themeluesit

Misteri që rrethon QuadrigaCX, zbulohen bosh portofolët e themeluesit