Legjenda Murphy: Do të dukej superlojtar Xhaka te Liverpooli, aftësitë e tij do t’i tregonte

08.01.2020 12:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Legjenda Murphy: Do të dukej superlojtar Xhaka  te Liverpooli, aftësitë e tij do t’i tregonte

Legjenda Danny Murphy ka thënë se mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, do të dukej një superlojtar te Liverpooli, pasi te Arsenali nuk po del në pah shkaku i ekipit të dobët.

Xhaka u bashkua me Topçinjtë nga Borussia Monchengladbach në vitin 2016 dhe që atëherë ka vazhduar të paraqitet në 152 ndeshje për klubin në të gjitha garat.

Megjithatë, djaloshi nga Kosova ka luftuar me akuza dhe sharje nga tifozët duke bërë që të kenë një ekses, kur ai reagoi me zemërim ndaj abuzimit pasi u zëvendësua në shtëpi ndaj Crystal Palace.

Unai Emery i hoqi shiritin e kapiteni Xhakës pas incidentit, dhe thashethemet për një largim nga Emirates vetëm janë rritur qysh atëherë.

Pasi qëndroi disa ndeshje jashtë fushave, prishtinasi u kthye përsëri si titullar nën trajnerin e ri, Mikel Arteta, por e ardhmja e tij në klub mbetet e paqartë.

Murphy nuk beson se cilësitë e Xhakës janë më së miri të përshtatshme për një ekip si Arsenali, për shkak të ndihmës së vogël nga ekipi.

Ish-mesfushori i Liverpoolit mendon se mesfushori do të përshtatej më mirë në Anfield, ku ai do të ishte në gjendje të tregonte aftësinë e tij teknike në mënyrë të rregullt me ​​shumë mbështetje përkrah tij.

“Nëse Xhaka do të ishte në skuadrën e Liverpoolit me Henderson dhe Fabinho, ai do të dukej një superlojtar sepse teknikisht është i mirë, ka pasime të mira, ka një goditje të shkëlqyer dhe ka aftësi të mira me të majtën e tij të shkëlqyeshme”, ka thënë fillimisht Murphy për Talk Sport.

“Por, kur ju jeni duke luajtur në një ekip që po lufton pak, dukesh se vetëm po sillesh dhe po bën gabime”.

“Është një dilemë për Mikel Arteta sepse ai ka një skuadër që i duhet pak lëkundje, pra përmirësime”, përfundoi ish-ylli i Reds.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ambasada shqiptare në Kinë s’ka mjete për t’ua paguar biletat shqiptarëve që ndodhen atje

Ambasada shqiptare në Kinë s’ka mjete për t’ua paguar biletat shqiptarëve që ndodhen atje

Seks në derën e shkollës, kodet për favore seksuale; dua një respekt… (Foto)

Seks në derën e shkollës, kodet për favore seksuale; dua një respekt… (Foto)

Veseli i quan “frikacakë” LVV-në e LDK-në, thotë se shpejt mund të vijë në pushtet PDK-ja

Veseli i quan “frikacakë” LVV-në e LDK-në, thotë se shpejt mund të vijë në pushtet PDK-ja

Pas takimit me LVV’në, Lutfi Haziri për Infosot: Vazhdojmë me bisedime

Pas takimit me LVV’në, Lutfi Haziri për Infosot: Vazhdojmë me bisedime

Takimi përfundon pa marrëveshje

Takimi përfundon pa marrëveshje

Grenell: Do ta finalizojmë me postë elektronike marrëveshjen për hekurudhat

Grenell: Do ta finalizojmë me postë elektronike marrëveshjen për hekurudhat

I teprojnë 30 milionë euro, Shpend Ahmetit kritikohet për menaxhim të dobët

I teprojnë 30 milionë euro, Shpend Ahmetit kritikohet për menaxhim të dobët

Shfaqet udhëheqësi i ri i ISIS-it

Shfaqet udhëheqësi i ri i ISIS-it

Zgjidhet Komiteti Ekzekutiv i ri i FFK-së

Zgjidhet Komiteti Ekzekutiv i ri i FFK-së

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, pas tërmetit i dërgon telegram ngushëllimi homologut turk

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, pas tërmetit i dërgon telegram ngushëllimi homologut turk

VV e LDK e nisin takimin

VV e LDK e nisin takimin

Vendi pa qeveri, po dëmton bizneset (Video)

Vendi pa qeveri, po dëmton bizneset (Video)

Mustafa: LDK-ja është e gatshme që marrëveshja të ndodhë sot

Mustafa: LDK-ja është e gatshme që marrëveshja të ndodhë sot

Agim Veliu: Oferta jonë është kryeparlamentari, presidenti dhe 5 ministri

Agim Veliu: Oferta jonë është kryeparlamentari, presidenti dhe 5 ministri

Kurti nga Prizreni: Ky ishte vendtakimi i së premtes me Mustafën, nuk ka ndodhur në Prapashticë

Kurti nga Prizreni: Ky ishte vendtakimi i së premtes me Mustafën, nuk ka ndodhur në Prapashticë

Këto janë masat parandaluese nga IKSHP kunder Coronavirusi, që duhet ndërmarrë në aeroportin “Adem Jashari”

Këto janë masat parandaluese nga IKSHP kunder Coronavirusi, që duhet ndërmarrë në aeroportin “Adem Jashari”