Lë të befasuar edhe gazetarët, momenti kur Maradona “bllokohet” për 11 sekonda gjatë një interviste televizive (Video)

23.11.2018 22:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lë të befasuar edhe gazetarët, momenti kur Maradona “bllokohet” për 11 sekonda gjatë një interviste televizive (Video)

Diego Armando Maradona, një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave edhe një herë është vënë në qendër të mediave botërore.

Dhe kësaj radhe, si shumë herë së fundmi, ai nuk ka qenë temë diskutimi rreth arritjeve të tij në futboll, por për gjestet e tij, “të veçanta”.

Bëhet fjalë për momentin kur ai merret në intervistë nga disa gazetarë, përcjell Telegrafi, gjatë së cilës, ylli argjentinas bllokohet për rreth 11 sekonda, duke mos dhënë përgjigjen.

Maradona njihet për situata të tilla interesante.

Kujtojmë se në qendër të vëmendjes, ndër tjerash, Maradona kishte qenë edhe gjatë ndeshjes së parë të Përfaqësueses së Argjentinës në Kampionatin Botëror ‘Ruisa 2018’, ndaj Islandës.

Ekipi për të cilin dikur kishte luajtur edhe Maradona nuk patën arritur më shumë se një barazim 1-1 ndaj vikingëve.

Këtë barazim të tyre e kishte përcjellë edhe legjenda Diego Maradona.

Derisa në ekranin e madh të Spartak Stadium, tifozët ishin të njoftuar se nuk lejohet pirja e duhanit, kësaj rregulle nuk ia kishte “vënë veshin” legjenda argjentinase.

Ai kishte ndezur një puro dhe i papenguar nga askush bënte fotografi me tifozët dhe fushën në prapavijë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Driton Kuka intervistë në terr për mediumin japonez: Kompanitë përgjegjëse për rrymë po na testojnë durimin

Driton Kuka intervistë në terr për mediumin japonez: Kompanitë përgjegjëse për rrymë po na testojnë durimin

Lë të befasuar edhe gazetarët, momenti kur Maradona “bllokohet” për 11 sekonda gjatë një interviste televizive (Video)

Lë të befasuar edhe gazetarët, momenti kur Maradona “bllokohet” për 11 sekonda gjatë një interviste televizive (Video)

Kjo është Xhensila, e thjeshtë e bukur dhe e buzëqeshur

Kjo është Xhensila, e thjeshtë e bukur dhe e buzëqeshur

Mos shiko poshtë! Pamje të frikshme që tregojnë punëtorë të cilët “punojnë në qiell” (Foto)

Mos shiko poshtë! Pamje të frikshme që tregojnë punëtorë të cilët “punojnë në qiell” (Foto)

Real Madridi reagon për lajmin se Sergio Ramos shkeli rregullat anti-doping

Real Madridi reagon për lajmin se Sergio Ramos shkeli rregullat anti-doping

Rënia e vlerës së Bitcoin, mbyllen në masë minierat e monedhës kriptografike më popullore në botë

Rënia e vlerës së Bitcoin, mbyllen në masë minierat e monedhës kriptografike më popullore në botë

Dërgonte email-e si “Zonja e Parë” e Nigerisë, i pandehuri lihet në burg

Dërgonte email-e si “Zonja e Parë” e Nigerisë, i pandehuri lihet në burg

Oriola Marashi do t’ju ngrohë me postimet e saj

Oriola Marashi do t’ju ngrohë me postimet e saj

Kaq seksi do të duket Albëria në klipin e ri

Kaq seksi do të duket Albëria në klipin e ri

Simeone: Unë ende mendoj se Barcelona është ekipi më i mirë në botë

Simeone: Unë ende mendoj se Barcelona është ekipi më i mirë në botë

Mbreti Luan rikthehet si film i animuar, publikohet trailer i parë

Mbreti Luan rikthehet si film i animuar, publikohet trailer i parë

Nuk kishte monedhë, karrocën e supermarketit duhej zhbllokuar – burri tregon trikun me çelës i cili i funksionoi (Foto)

Nuk kishte monedhë, karrocën e supermarketit duhej zhbllokuar – burri tregon trikun me çelës i cili i funksionoi (Foto)

U kritikua se nuk këndoi ‘live’, Ritës i del në mbrojtje artisti i njohur

U kritikua se nuk këndoi ‘live’, Ritës i del në mbrojtje artisti i njohur

Ish trajneri i gjeneratës së artë të Prishtinës, Fuad Muzuroviq takohet me presidentin e FFK-së, Agim Ademin

Ish trajneri i gjeneratës së artë të Prishtinës, Fuad Muzuroviq takohet me presidentin e FFK-së, Agim Ademin

Mimoza Shkodra ka publikuar projektin e saj më të ri me titull “Mu ma le fajin”

Mimoza Shkodra ka publikuar projektin e saj më të ri me titull “Mu ma le fajin”

Përse “Black Friday” ka këtë emër?

Përse “Black Friday” ka këtë emër?