LDK, PDK-së: Mos i përdorni pasuritë shtetërore për fushatë politike

02.09.2019 16:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
LDK, PDK-së: Mos i përdorni pasuritë shtetërore për fushatë politike

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot një konferencë për media në selinë e saj qendrore që ndodhet në Prishtinë.

Zëdhënësi i këtij subjekti politik, Besian Mustafa, i ka kërkuar kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit dhe të gjithë zyrtarëve të koalicionit PAN, që mos t’i keqpërdorin pasuritë publike për fushatë zgjedhore dhe interesa partiake, njofton Klan Kosova.

“LDK dënon ashpër shpërdorimin e pasurive, infrastrukturës dhe institucioneve shtetërore nga ana e kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit, për të bërë fushatë për vete dhe partinë e tij”.

“Kryetari i PDK-së tanimë nuk ka asnjë funksion shtetëror është thjeshtë mirëmbajtës i Kuvendit të Kosovës deri në zgjedhjet që do të mbahen me 6 tetor”.

“Është e papranueshme që Kryetari i PDK-së të vazhdojë me këtë qasje të keqpërdorimit të pasurive dhe institucioneve shtetërore për interesa të ngushta të partisë së tij siç është rasti me QKUK-në, Akademinë për Siguri Publike, ATK-ë , Doganën dhe institucionet e tjera”.

“Kërkojmë që ai dhe të gjithë zyrtarët e koalicionit PAN, urgjentisht ta ndalojnë keqpërdorimin e mjeteve për fushatat e tyre politike”.

“Kërkojmë nga organet e rendit dhe ligjit që të hetojnë të gjitha këto raste të keqpërdorimit të pasurisë dhe institucioneve shtetërore për interesa personale partiake”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kuvendi voton qeverinë e re të Kosovës të drejtuar nga Avdullah Hoti i LDK-së

Kuvendi voton qeverinë e re të Kosovës të drejtuar nga Avdullah Hoti i LDK-së

Veseli: Kurti po ik prej vetes, ishte qyqar ndaj Serbisë dhe antiamerikan

Veseli: Kurti po ik prej vetes, ishte qyqar ndaj Serbisë dhe antiamerikan

Me votimin e Qeverisë Hoti, Mitrovica e Veriut shkon në zgjedhje

Me votimin e Qeverisë Hoti, Mitrovica e Veriut shkon në zgjedhje

Selimi para deputetëve: Kjo është Qeveri e Thaçit, qëllimet i keni të cekëta por të rrezikshme

Selimi para deputetëve: Kjo është Qeveri e Thaçit, qëllimet i keni të cekëta por të rrezikshme

LIVE – Hoti: Qeveria e re do t’i ketë dy prioritete; luftën kundër pandemisë dhe rimëkëmbjen ekonomike

LIVE – Hoti: Qeveria e re do t’i ketë dy prioritete; luftën kundër pandemisë dhe rimëkëmbjen ekonomike

Seanca nis me një minutë heshtje për minatorët e Artanës

Seanca nis me një minutë heshtje për minatorët e Artanës

Hoti është nisur për në Kuvend

Hoti është nisur për në Kuvend

Haki Rugova: I kemi numrat, sot do ta kemi qeverinë Hoti

Haki Rugova: I kemi numrat, sot do ta kemi qeverinë Hoti

“Vota për qeverinë e re, votë për Kosovën”

“Vota për qeverinë e re, votë për Kosovën”

Kurtit nuk i bën përshtypje seanca e Kuvendit, e thirrur për të votuar Hotin për Kryeministër

Kurtit nuk i bën përshtypje seanca e Kuvendit, e thirrur për të votuar Hotin për Kryeministër

Qeveria e Kosovës: Marrim përsipër mbulimin e Kartonit të Gjelbër për diasporën për vitin 2020

Qeveria e Kosovës: Marrim përsipër mbulimin e Kartonit të Gjelbër për diasporën për vitin 2020

Donika Kadaj-Bujupi nuk kallxon se a do ta votoj Qeverinë Hoti

Donika Kadaj-Bujupi nuk kallxon se a do ta votoj Qeverinë Hoti

Nxirren trupat e pajetë të minatorëve në Artanë – dërgohen për obduksion

Nxirren trupat e pajetë të minatorëve në Artanë – dërgohen për obduksion

Mikrobiologu britanik: Nuk ka asnjë provë që të vërtetojë një valë të dytë të koronavirusit

Mikrobiologu britanik: Nuk ka asnjë provë që të vërtetojë një valë të dytë të koronavirusit

Milaim Zeka thotë se VV po luan me Familjen Jashari përmes Muratit

Milaim Zeka thotë se VV po luan me Familjen Jashari përmes Muratit

Shpëtoi një grua, ushtria e Zvicrës dekoron ushtaren me prejardhje shqiptare – Antigona bëhet personi i parë që merr “shiritin CdA”

Shpëtoi një grua, ushtria e Zvicrës dekoron ushtaren me prejardhje shqiptare – Antigona bëhet personi i parë që merr “shiritin CdA”