LDK pas takimit të Mustafës e Osmanit në Ambasadën e SHBA’së: Palmer foli si të arrihet paqja me Serbinë

01.11.2019 13:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
LDK pas takimit të Mustafës e Osmanit në Ambasadën e SHBA’së: Palmer foli si të arrihet paqja me Serbinë

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, së bashku me nënkryetaren Vjosa Osmani gjatë ditës së sotme janë takuar me zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetitt, Mattheë Palmer. Takimi u zhvillua në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë. Aty u fol për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë. Diplomati amerikan, sipas njoftimi të LDK’së Mustafës e Osmanit u ka folur si të arrijnë palën deri tek marrëveshja me Serbinë,transmeton Express.

Gjatë këtij takimi, sic bën të ditur LDK po ashtu është diskutuar edhe për “çështjet që LDK i sheh si prioritet për institucionet e ardhshme që lidhen me agjendën e brendshme si dhe politikën e jashtme të Republikës së Kosovës, siç janë sundimi i ligjit, zhvillimi ekonomik dhe dialogu Kosovë-Serbi”.

“Kryetari Mustafa e falënderoi Zv. Ndihmës Sekretarin Palmer për angazhimin shumë aktiv dhe përkrahjen e Shteteve të Bashkuara si dhe për angazhimin e tij personal për ta përkrahur Kosovën në të gjitha prioritetet dhe sfidat që na presin” thekson njoftimi.

LDK ndërkaq ka bërë të ditur se Përfaqësuesi Special Mattheë Palmer foli për atë se si Kosova mund të shtrojë rrugën drejt paqes me Serbinë

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pasojat po i bartin edhe fëmijët tanën, thonë gratë e dhunuara gjatë luftës

Pasojat po i bartin edhe fëmijët tanën, thonë gratë e dhunuara gjatë luftës

Veliu: VV-së s’i takon edhe Presidenti, s’nënshtrohemi në koalicion

Veliu: VV-së s’i takon edhe Presidenti, s’nënshtrohemi në koalicion

Vullin: BE-ja të përmbahet nga deklaratat nxitëse – “shiptarët” s’kanë besë!

Vullin: BE-ja të përmbahet nga deklaratat nxitëse – “shiptarët” s’kanë besë!

Ata që shkojnë në Bogë, Prevallë e Rugovë, shteti pritet të vendosë haraç për ta

Ata që shkojnë në Bogë, Prevallë e Rugovë, shteti pritet të vendosë haraç për ta

Vuçiqit i reagon shefi i UNMIK-ut: Nuk mund të shtrembërohen apo mohoet masakra e Reçakut dhe ngjarjet historike

Vuçiqit i reagon shefi i UNMIK-ut: Nuk mund të shtrembërohen apo mohoet masakra e Reçakut dhe ngjarjet historike

Një dukuri pa zgjidhje për lajmet e rreme edhe në Kosovë

Një dukuri pa zgjidhje për lajmet e rreme edhe në Kosovë

Ramush Haradinaj vjen me një prognozë për Qeverinë Kurti

Ramush Haradinaj vjen me një prognozë për Qeverinë Kurti

Mbante në shtëpi flamurin e ISIS, 22 vite burg për emigrantin shqiptar në New York

Mbante në shtëpi flamurin e ISIS, 22 vite burg për emigrantin shqiptar në New York

Rama i kthehet Vuçiçit: Si mundet dikush të mohojë një krim lufte të mirëdokumentuar?

Rama i kthehet Vuçiçit: Si mundet dikush të mohojë një krim lufte të mirëdokumentuar?

Kërkoi azil politik, largimi i Agron Tufës sjell reagime në Shqipëri

Kërkoi azil politik, largimi i Agron Tufës sjell reagime në Shqipëri

U tha se Edi Rama i kërkoi Veliajt të lyente shkallën, kryebashkiaku sqaron një herë e mirë situatën

U tha se Edi Rama i kërkoi Veliajt të lyente shkallën, kryebashkiaku sqaron një herë e mirë situatën

Vetëvendosje deklarohet për takimin mes Sveçlës dhe Gjuriqit

Vetëvendosje deklarohet për takimin mes Sveçlës dhe Gjuriqit

Gruaja vendos kamerë të fshehtë për ta dëshmuar dhunën, burri kapet duke e rrahur brutalisht

Gruaja vendos kamerë të fshehtë për ta dëshmuar dhunën, burri kapet duke e rrahur brutalisht

Çfarë kërkon Xhelal Sveçla në takim me Gjuriqin në Tiranë?

Çfarë kërkon Xhelal Sveçla në takim me Gjuriqin në Tiranë?

​Kurti: Nëse s’merremi vesh me LDK’në, vendi shkon në zgjedhje

​Kurti: Nëse s’merremi vesh me LDK’në, vendi shkon në zgjedhje

BE-ja thotë se 99-a s’mohohet, SHBA-ja kërkon kthim në dialog

BE-ja thotë se 99-a s’mohohet, SHBA-ja kërkon kthim në dialog