LDK nuk e përkrah buxhetin për vitin 2019

06.12.2018 13:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
LDK nuk e përkrah buxhetin për vitin 2019

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë kundër projekt buxhetit për vitin 2019’të.
Deputeti i LDK’së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se investimet nëpër sektorë nuk janë të arsyeshëm dhe se nuk përbëjnë zgjidhje për problemet aktuale.

Ai ka pasur kritika edhe në buxhetin e ndarë për skemat sociale, për të cilin ka thënë se investimi në këtë sektor ka tejkaluar të gjitha parashikimet, transmeton Express.

Po ashtu, Abdixhiku ka përmendur edhe ndarjen e buxhetit për pensionet e veteranëve të UÇK-së, duke përmendur edhe skandalet me keqpërdorimet e listave.

Ai ka kritikuar Qeverinë edhe për faktin që në këtë projekt nuk përfshihet rritje e buxhetit në plan 3 vjeçar për Ushtrinë e Kosovës.

Si i tillë, është shprehur Abdixhiku, Lidhja Demokratike nuk e përkrah buxhetin për vitin 2019.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Mësuesit e Shkollës “Faik Konica” në Prishtinë kërkojnë paga të njëjta me arsimtarët

Mësuesit e Shkollës “Faik Konica” në Prishtinë kërkojnë paga të njëjta me arsimtarët

Dyshohet se qindra agjentë kinezë dhe rusë po veprojnë në Bruksel

Dyshohet se qindra agjentë kinezë dhe rusë po veprojnë në Bruksel

Paqja e bllokuar e Kosovës

Paqja e bllokuar e Kosovës

Vdes kosovari 23-vjeçar që shërbente në ushtrinë e Luksemburgut

Vdes kosovari 23-vjeçar që shërbente në ushtrinë e Luksemburgut

Autostrada përfundon në qershor, kërkohet hetimi i kontratës 53 milionëshe

Autostrada përfundon në qershor, kërkohet hetimi i kontratës 53 milionëshe

Aktakuzë kundër mësimdhënësit, për ngacmim seksual ndaj 27 nxënësve të tij

Aktakuzë kundër mësimdhënësit, për ngacmim seksual ndaj 27 nxënësve të tij

KDI kërkon nga Lekaj të sqarojë kontratën që ia vazhdoi Bechtel&Enkas dhe milionat e shtuar

KDI kërkon nga Lekaj të sqarojë kontratën që ia vazhdoi Bechtel&Enkas dhe milionat e shtuar

Nuk ka vullnet për arritjen e marrëveshjes Kosovë – Serbi

Nuk ka vullnet për arritjen e marrëveshjes Kosovë – Serbi

Ushtria e Kosovës e pengon Rusinë, reagon kundër Londrës

Ushtria e Kosovës e pengon Rusinë, reagon kundër Londrës

Trump dhe Kim do të takohen në shkurt

Trump dhe Kim do të takohen në shkurt

Serbia: Kosova po mendon të marrë me dhunë liqenin e Ujmanit

Serbia: Kosova po mendon të marrë me dhunë liqenin e Ujmanit

Edhe një dështim i Serbisë, KS i OKB redukton seancat për Kosovën

Edhe një dështim i Serbisë, KS i OKB redukton seancat për Kosovën

Kontingjenti i 30-të i aviacionit kroat në Kosovë

Kontingjenti i 30-të i aviacionit kroat në Kosovë

Biznesmeni shqiptar humbë 200 milionë euro nga falimentimi i një banke në Singapor

Biznesmeni shqiptar humbë 200 milionë euro nga falimentimi i një banke në Singapor

“Shqiptarët e Kosovës po mendojnë ta marrin me dhunë Ujmanin”

“Shqiptarët e Kosovës po mendojnë ta marrin me dhunë Ujmanin”

Mbi 90 persona të lënduar nga përplasja e trenit në Spanjë

Mbi 90 persona të lënduar nga përplasja e trenit në Spanjë