LDK-ja s’e merr seriozisht idenë e Thaçit për bashkim me Shqipërinë

31.05.2019 11:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
LDK-ja s’e merr seriozisht idenë e Thaçit për bashkim me Shqipërinë

Deputetët e LDK-së, Armend Zemaj dhe Vjosa Osmani kanë mbajtur sot një konferenca për media, me ç’rast kanë folur për Raprtin e Progresit, mocionin e mosbesimit dhe idenë e Thaçit për bashkim me Shqipërinë.

Sa i përket idesë së presidentit Hashim Thaçi, për bashkim me Shqipërinë, Osmani ka thënë se si LDK nuk e marrin seriozisht asnjë ide të tij, transmeton Koha Ditore.

“Këtë ai po e bën sa për të mbuluar pjesën e idesë për shkëmbim territoresh me Serbinë. Le të merret ai njëherë me ‘patatet’ që bllokohen në kufi me Shqipërinë”, ka thënë ajo.

Ndërsa lidhur me mbledhjen e nënshkrimeve për rrëzimin e Qeverisë, Osmani ka thënë se deri më tani i kanë mbledhur 58 nënshkrime dhe se gjatë këtyre ditëve do t’i konfirmojnë nënshkrimet, të cilat i kanë mbledhur.

Poashtu, ka thënë se target i kanë deputetët e pushtetit për t’i bërë 61 nënshkrime.

“Deputetë të pushtetit, të cilët kanë shqetësime rreth kësaj qeverisje. Sa i përket votave të Listës Serbe, ne nuk do të llogarisim në votat e tyre, por gjatë votimit ne nuk mund t’i kontrollojmë deputetët se si votojnë”, ka thënë ajo.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ministria e Infrastrukturës hesht përballë kërkesës për heqjen e monopolit në homologim

Ministria e Infrastrukturës hesht përballë kërkesës për heqjen e monopolit në homologim

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Ministri i Jashtëm i Bosnjës, taksën nga Kosova e konsideron goditje të rëndë

Ministri i Jashtëm i Bosnjës, taksën nga Kosova e konsideron goditje të rëndë