LDK-ja e konfirmon mbledhjen e nesërme të Kryesisë

13.12.2019 21:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
LDK-ja e konfirmon mbledhjen e nesërme të Kryesisë

Lidhja Demokratike e Kosovës njofton zyrtarisht se ka thirrur për nesër mbledhjen e Kryesisë së partisë.

“Nesër (e shtunë), më datë 14 dhjetor 2019, në orën 11:00, në Selinë e LDK-së, mbahet mbledhja e Kryesisë së LDK-së”, thuhet në njoftimin për media.

LDK e VV kanë pasur një takim të gjatë sot, dhe duken afër arritjes së marrëveshjes për koalicion qeverisës.

Nesër këto dy subjekte do të takohen edhe njëherë, ndërsa Glauk Konjufca i Vetëvendosjes ka thënë se ky takim nuk do të mund të ndodhte nëse palët nuk po shkojnë drejt afrimit të marrëveshjes.

Nga ana tjetër, Vetëvendosje po kështu ka thirrur për nesër mbledhje të Kryesisë, e cila siç mësohet jozyrtarisht, do të mbahet në orën 09:00.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Në Maqedoni të Veriut kërkohet kthimi në shkolla në shtator

Në Maqedoni të Veriut kërkohet kthimi në shkolla në shtator

PDK e VV përplasen në Komisionin hetimor të privatizimit, shkak një fjali

PDK e VV përplasen në Komisionin hetimor të privatizimit, shkak një fjali

Gastronomët dorëzojnë çelësat: Reflektoni ose i sjellim edhe arkat fiskale

Gastronomët dorëzojnë çelësat: Reflektoni ose i sjellim edhe arkat fiskale

Hoti: Kemi vështirësi në zbatimin e ligjit në veri, por nuk heqim dorë

Hoti: Kemi vështirësi në zbatimin e ligjit në veri, por nuk heqim dorë

Zanafilla e miqësisë Shqiptaro Amerikane

Zanafilla e miqësisë Shqiptaro Amerikane

LDK mbështet iniciativën e PDK për projektligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së

LDK mbështet iniciativën e PDK për projektligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së

​Kosova nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me EUROPOL-in

​Kosova nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me EUROPOL-in

Edhe dy pacientë të vdekur në Spitalin e Pejës – njëri i konfirmuar e tjetri i dyshuar me Covid-19

Edhe dy pacientë të vdekur në Spitalin e Pejës – njëri i konfirmuar e tjetri i dyshuar me Covid-19

Dështon edhe një hap për rishikimin e buxhetit

Dështon edhe një hap për rishikimin e buxhetit

Ferizaj – Vrasje në tentativë

Ferizaj – Vrasje në tentativë

Sulmon fizikisht bashkëshorten një person në Prishtinë

Sulmon fizikisht bashkëshorten një person në Prishtinë

Të shtëna me armë në një aheng familjar në Prishtinë

Të shtëna me armë në një aheng familjar në Prishtinë

Obiliq – Sulm ndaj personit zyrtar

Obiliq – Sulm ndaj personit zyrtar

Çmimi i arit arrin nivel rekord pas tensioneve mes ShBA-së e Kinës

Çmimi i arit arrin nivel rekord pas tensioneve mes ShBA-së e Kinës

Thaçi priti në takim Koordinatorin për Dialog: Në Bruksel do të dialogohet vetëm për njohjen ndërshtetërore

Thaçi priti në takim Koordinatorin për Dialog: Në Bruksel do të dialogohet vetëm për njohjen ndërshtetërore

Daçiq nuk e di se a do të jetë më në krye të diplomacisë serbe

Daçiq nuk e di se a do të jetë më në krye të diplomacisë serbe